У Львові медики відновлюють обличчя 59-річній жінці із Лисичанська | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики відновлюють обличчя 59-річній жінці із Лисичанська
17 Липня, 16:57

У Львові медики відновлюють обличчя 59-річній жінці із Лисичанська

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики успішно провели реконструктивну операцію та відновлення 59-річній Олені із Лисичанська. Уламок російського снаряду понівечив обличчя жінки настільки, що вона не могла дивитися на себе в дзеркало. А зараз вона стала обличчям проекту «Незламна краса».

Про це повідомили у Першому  медичному об’єднанні Львові.

59-річна Олена Свєтлова працювала вчителькою хімії, біології та основ здоров’я для дітей у рідному Лисичанську. Торік у червні жінка йшла в парк, аби нарвати липи і потрапила під обстріл. Уламок російського снаряду влучив жінці просто в око. Першу медичну допомогу їй надавали українські військові медики. Потім Олена провела майже три тижні в комі у Дніпрі. А згодом її доправили до Львова.

«Коли Олена довідалася, наскільки сильно російський снаряд понівечив її лице, то спершу навіть жити не хотіла. Не могла бачити себе такою – з діркою посеред обличчя. Ока та верхньої частини носа більше не було», – йдеться у повідомленні.

Медики запевнили пацієнтку, що зроблять усе можливе для її відновлення. Лікарі відділення щелепно-лицевої хірургії розпочали з відновлення м’яких тканин. Вони зробили Олені складну реконструктивну операцію. Аби закрити дірку, на її місце хірурги приживили клапоть із чола. І лише після цього, вперше з моменту травми, жінка змогли подивитись на себе.

Крім того, Олена пройшла курс тілесно-орієнтованої психотерапії. Раніше вона не відчувала правої половини обличчя, а голова була затиснута, наче на ній тугий шолом. За словами пацієнтки, з кожним заняттям, фізичні відчуття повертаються, а на душі стає спокійніше.

Тепер вона краще відчуває своє обличчя та приймає себе нову. Жінка навіть взяла участь у фотопроекті журналу про жінок, чиї обличчя та тіла також скалічила війна.

Зараз Олена мешкає у модульному містечку для переселенців у Львові. Звідтам вона дистанційно проводить уроки своїм учням із Лисичанська,  які зараз проживають у різних куточках світу.

Під час відеоуроків камера вчительки вимкнена. Вона не хоче, аби діти бачили її такою. Увімкнути камеру Олена планує після другої реконструктивної  операції.

У ході другого етапу реконструкції обличчя медики мають відновити кістковий дефект. Зокрема, йдеться  про кістки спинки носа та підочної ділянки. Буде це штучний протез чи хрящ з власного ребра Олени – хірурги ще радяться із закордонними колегами, адже хочуть обрати найкращий варіант:

«Будемо думати як естетику востановити. Тому що дефект – дірку – ми закрили, а тепер будемо красу наводити. Після пані Олени в нас уже поступали і складніші пацієнти з більшими дефектами. Через війну ми змушені швидко розвиватися в плані реконструктивної хірургії. Ми серйозно розвиваємо цей напрямок»,  – зазначають лікарі.

Понад усе Олена мріє повернутися в рідне місто після деокупації та провести урок в своїй школі.

Відео