У Львові медики вперше пересадили шкіру від посмертного донора дитині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики вперше пересадили шкіру від посмертного донора дитині
05 Квітня, 15:55

У Львові медики вперше пересадили шкіру від посмертного донора дитині

У дитячій лікарні Святого Миколая медики вперше пересадили шкіру від посмертного донора однорічному хлопчику.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

«Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама – Наталя – відволіклась аби приготувати синочкові кашу. За мить почула крик, який не забуде ніколи. Малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Дитя одразу доправили в опіковий блок нашої лікарні»,   – розповіли у лікарні.

В реанімації команда анестезіологів всю ніч намагалась стабілізувати стан дитини, і їм це вдалось. Проте, шкіра хлопчика настільки сильно була уражена опіками, що вже не могла самостійно відновитись.

Опікові хірурги вирішили пересадити дитину шкіру від посмертного донора. Відтак, Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалось розпочати із застосуванням донорської шкіри.

Медики зняли верхні, уражені фрагменти шкіри та закрили рани донорською шкіро. Вона не може приживатись, але в змозі перебувати на тілі пацієнта кілька тижнів. Мета цієї пересадки – захисти обпечені ділянки тіла та створити природні умови, які вкрай необхідні для швидкого загоєння ран умов.

За кілька тижнів маленький пацієнт уже був готовий до аутотрансплантації, тобто, закриття рани вже власною шкірою.

«Застосування донорської шкіри дає змогу закрити глибокі дефекти, найкращим чином підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. І важливо, що відтепер завдяки трансплантації донорської шкіри наші медики можуть рятувати життя не лише дорослих пацієнтів з опіками, а й дітей з усієї України»,  – кажуть лікарі.

Маленький Андрійко вже вдома. Він їздить у лікарню лише на перев’язки. Потім на хлопчика чекає реабілатація. Медики надали мамі хлопчика усі необхідні рекомендації.

Відео