У Львові медики вперше самостійно провели операцію з пробудженням | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики вперше самостійно провели операцію з пробудженням
16 Червня, 19:32

У Львові медики вперше самостійно провели операцію з пробудженням

У лікарні Святого Пантелеймона нейрохірурги вперше самостійно провели хірургічне втрачання із пробудженням. Пацієнтом став 49-річний львів’янин, у якого була пухлина.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

49-річний Олександр зі Львова. Минулого року у вересні у його дружини діагностували рак. Тоді у нього стався перший судомний напад. Він думав, що це пов’язано зі стресом, тому, всі сили спрямував на лікування дружини.

Цього року в лютому, коли син Олександра пішов захищати Україну, у нього знову з’явилися стрес та судома. Більше того, відтоді напади були щодня –  по п’ять і більше разів. Крім судом, чоловік тепер також страждав від головного болю, порушення пам’яті та мовлення.

Олександр вирішив звернувся до медиків. Спеціалісти провели обстеження, зокрема, МРТ з контрастуванням та виявляють у мозку пацієнта пухлину розміром 6 на 5 сантиметрів. Новоутворення вразило ліву лобно-скроневу частку, яка відповідає за мовлення, пам’ять та рухи.

Пухлину треба було видаляти. Для того, щоб знизити ризики і не задіти під час операції важливі ділянки мозку, нейрохірурги вирішили провести операцію із пробудження.

«AWAKE SURGERY – це операція, під час якої пацієнта будять перед безпосереднім видаленням пухлини. І цю частину втручання людина на операційному столі перебуває при тямі. Це необхідно для того, аби під час видалення утворення не пошкодити функціонально важливі структури мозку. Все відбувається за участі великої мультидисциплінарної команди лікарів: хірургів, нейрофізіологів, анестезіологів та логопедів», – розповіли медики.

На початку операції Олександр був під наркозом. Хірурги відкрили черепну коробку та дійшли до кори головного мозку. Потім почалось пробудження пацієнта.

«Цілих 50 хвилин чоловік перебуває при свідомості та відповідає на контрольні запитання логопеда. Нейрохірурги тим часом обережно видаляють пухлину. Їм вдається уникнути пошкодження життєво важливих ділянок мозку! Операція тривала 3 години та пройшла успішно», – кажуть лікарі.

На наступний день після операції Олександра перевели з реанімації до звичайної палати. І вже на 5-й день чоловік поїхав додому. Медики видалили пухлину. Його дружина поборола рак. Для повного щастя Олександрові не вистачає лише перемоги України та повернення сина з фронту.

Відео