Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові медики врятували 2-річну дитину з рідкісною патологією
17 Березня, 15:56

У Львові медики врятували 2-річну дитину з рідкісною патологією

У Лікарні Святого Миколая медики прооперували 2-річну дитину, з рідкісною генетичною патологією. Дівчина перенесла два хірургічні втручання. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні.

43-8

Місяць тому, мама маленької Ані помітила на шиї доньки гульку, яка згодом почала розростатись. Вона привела дитину до медиків лікарні Святого Миколая. Всередині утвору лікарі виявили гній. Дівчинку прооперували та відпустили додому на Львівщину.

Однак, ситуація повторилась. Тиждень тому маленька пацієнтка знову потрапила у лікарню. Окрім гульки у неї була температура, до того ж, ліки не допомагали. Дівчинку знову готують до операції.

Уже в операційній медики помітили, що вени та артерії у набряклій ділянці на шиї сплелися у 6-см клубок і перетискали одна одну. Це рідкісна генетична патологія – артеріовенозна мальформація, яка могла вбити дитину.

«Артеріовенозна мальформація – це заплутані, розширені кровоносні судини, в яких артерії протікають безпосередньо у вени. Дуже рідкісна – від 0,14 до 2 % людей. Проявляється у різному віці. У випадку дівчинки загрожувала нагноєннями, деформаціями м’яких тканин у місці утворення, посинінням обличчя, тромбоутворенням, кровотечами та порушенням життєвоважливих функцій організму через тиск на близько розташовані судини та нерви», – розповіли у лікарні.

Однак, усе це маленькій Ані більше не загрожує. Медики усунули ваду, відділивши найважливіші судини під час операції. З дівчинкою все в порядку. Вона бігає коридорами лікарні і невдовзі зможе повернутись до рідних.

Схожі новини