У Львові медики врятували 69-річного чоловіка з рідкісним захворюванням судин кишківника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики врятували 69-річного чоловіка з рідкісним захворюванням судин кишківника
10 Березня, 17:00

У Львові медики врятували 69-річного чоловіка з рідкісним захворюванням судин кишківника

У лікарні Святого Пантелеймона прооперували 69-річного чоловіка, у якого було захворювання судин кишківника. Така патологія зустрічається лише у 0,1% пацієнтів. Чоловік за три тижні схуд на 20 кг, адже не міг їсти.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

69-річний Роман із Червоноградського району. Майже місяць у нього болів живіт, особливо після прийому їжу. Чоловік постійно відчував слабкість, проте не надав цьому увагу.

Пізніше його стан погрівся: біль став нестерпним, медичні препарати вже не допомагали. Він не міг більше їсти, більше того, за 3 тижні схуд на 20 кг.

Рідні почали турбуватись за самопочуття чоловіка. Відтак, його доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Медики провели низку обстежень. Після УЗД та комп’ютерної томографії вони вирішили, що потрібна термінова операція. У Романа – атеросклеротична оклюзія стовбура верхньої мезентеріальної артерії кишківника.

«Оклюзія стовбура верхньої мезентеріальної артерії – повне перекриття головної судини, що забезпечує кровопостачання більшої частини кишківника. Розвивається зазвичай через атеросклероз судин: відкладання холестеринових бляшок на стінці артерії. Це і стало причиною хвороби пана Романа», – розповіли медики.

Для того, аби врятували життя пацієнту команда судинних хірургів провела ургентне аорто-верхньомезентеріальне шунтування. Тобто, чоловіку встановили синтетичний протез, що відновив кровотік до кишківника.

«Втручання було складним та потребувало високої точності хірургічних рухів: делікатно виділити, не пошкодити судини в оперованій ділянці та ідеально точно накласти анастомози – судинні шви», – зазначили у лікарні.

Наступного дня після операції стан пацієнта стабілізувався, післяопераційний період пройшов без ускладнення. Відтак, чоловіка перевели з реанімації до післяопераційної палати у відділення судинної хірургії.

На десятий день після втручання чоловік без жодних скарг поїхав додому. Тиждень тому Роман приїхав на контрольний огляд. З ним усе в порядку, він набрав уже 4 кілограми.

Відео