У Львові медики врятували ногу 28-річному захиснику, який підірвався на міні. Неймовірна історія Богдана | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики врятували ногу 28-річному захиснику, який підірвався на міні. Неймовірна історія Богдана
20 Липня, 11:30

У Львові медики врятували ногу 28-річному захиснику, який підірвався на міні. Неймовірна історія Богдана

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики провели складну операцію 28-річному захиснику, який підірвався на міні та критично пошкодив обидві ноги. Лікарі закрили дефект на нозі клаптем зі спини, відтак, їм вдалось зберегти праву ногу воїна.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

28-річний Богдан Стратюк родом із селища Клевань, що у Рівненький області. У перший день повномасштабної війни він прокинувся від звуків вибухів. Тоді Богдан швидко зібрав речі, дружину відправив потягом за кордон, а сам поїхав в Київ, аби захищати столицю.

Зі столиці його добровольцем скерували на оборону Харківщини. Захисник воював в районі Ізюму. Там він і отримав важке мінно-вибухове поранення.

Того дня  разом з сімома побратимами Богдан вирушив на штурм ворожих позицій, він йшов першим. Воїн наступив на ворожу міну та підірвався. Побратими наклали пораненому три турнікети та евакуювали в стабілізаційний пункт.

Бійця, який втратив дуже багато крові та вже був не при тямі, доправили до шпиталю у Покровськ, де йому зробили екстрене переливання крові та під’єднали до апарату штучної вентиляції легень.

Наступні 5 днів за життя Богдана боролися лікарі з Дніпра. Вони намагались врятувати його ліву ногу, на яку встановили апарат зовнішньої фіксації. Проте, тяжкість поранення не лишила медикам вибору – ліву нижню кінцівку довелося ампутувати. Крім того, права також була під загрозою. Богдана терміново відправили у Львів.

«Пацієнт надійшов з мінно-вибуховою травмою у важкому септичному стані. У нього була мультирезистентна інфекція, тобто інфекція, яка не піддається антибіотикотерапії», – розповіли медики.

Спершу медики мали побороти інфекційні процеси. Уже згодом вони взялись за подальший порятунок правої ноги Богдана. Лікарі виконали мікрохірургічну реконструктивну операцію методом free flap, що дослівно означає «вільний клапоть». Дефект м‘яких тканин на нозі хірурги закрили найширшим м‘язом зі спини пацієнта. Для того, аби приживити цей клапоть, їм потрібно було вручну сполучити кожну найдрібнішу судину товщиною всього з людську волосину – до 1 мм.

Хірургічне втручання тривало близько 12 годин та минуло успішно. Травматологи встановили на прооперовану кінцівку апарат зовнішньої фіксації.

Після операції минуло вже три місяці. І зараз можна впевнено сказати, що медикам вдалося зберегти праву ногу Богдана. Наразі пацієнт проходить реабілітацію та готується до протезування лівої кінцівки. Після відновлення  Богдан планує повернутися на фронт.

Відео