У Львові медики видалили 10-сантиметрову ракову пухлину в однорічного хлопчика | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики видалили 10-сантиметрову ракову пухлину в однорічного хлопчика
01 Лютого, 16:15

У Львові медики видалили 10-сантиметрову ракову пухлину в однорічного хлопчика

Медики Лікарні Святого Миколая у Львові разом із прикарпатськими колегами видалили однорічному хлопчику 10-сантиметрову ракову пухлину через три 5-мм проколи. Утвір вростав в органи дитини та міг розповсюджуватись по цілому організму. Про це повідомили у Першому медоб’єданні Львова.

Влітку минулого року мама однорічного Матвія Вікторія помітила збільшений животик у сина. Хлопчик температурив, мав проблеми з сечопусканням та випорожненням. Спершу жінка звернулась до лікарів в Івано-Франківську.

Місцеві хірурги запідозрили кишкову непрохідність. Проте, результати біопсії та комп’ютерної томографії показали ембріональну рабдоміосаркому – майже 10-сантиметрову пухлину м’яких тканин. Злоякісне утворення локалізувалось у малому тазу.

Дитина отримала вісім курсів хіміотерапії. Утворення зменшилось вдвічі. Але продовжувало вростати в прилеглі внутрішні органи. Хлопчика треба було оперувати, аби позбутись пухлини.

Складну операцію проводили медики Лікарні Святого Миколая разом із хірургом Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні.

«Через три п’ятиміліметрові проколи спеціалісти видалили пухлину та уражений нею сечовий міхур, простату та передню стінку прямої кишки. Для відходження сечі вони вивели сечоводи на живіт. Частину кишківника хлопчика лікарям вдалося урятувати», – розповіли у лікарні.

Зараз на Матвія чекає післяопераційна реабілітація, а пізніше – ще кілька курсів хіміотерапії та променевої терапії. Після повного одужання дитині проведуть ще одну операцію, під час якої сформують новий сечовий міхур.

Відео