Оперували у час обстрілу: у Львові медики видалили ракову пухлину із мозку однорічної дитини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Оперували у час обстрілу: у Львові медики видалили ракову пухлину із мозку однорічної дитини
08 Лютого, 15:12

Оперували у час обстрілу: у Львові медики видалили ракову пухлину із мозку однорічної дитини

Нейрохірурги лікарні Святого Миколая прооперували однорічну дівчинку із Житомира. Медики видалили 3-см ракову пухлину із мозку дитини, яка майже згасала на очах. День операції припав на час, коли росіяни вирішили вдарити по Львові і через це місто було знеструмлене. Про це розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

Однорічна Злата із Житомира. Рак у дитини проявився за місяць до операції, у неї з’явились підвищена температура та блювота. За лічені дні дівчинка перестала сидіти та ходити, згодом вона могла лише лежати, закинувши голову назад. До того ж, її мучив нестерплий біль.

«Лікарі виявили об’ємну пухлину, що притискала стовбур мозку до кістки головного. Це саме та ділянка, яка контролює життєво важливі функції. Тому у Злати виникли проблеми з ковтанням, диханням і біль», – зазначають у медзакладі.

На той час циркуляція рідини у мозку підтримувалась лише завдяки спеціальній шунтувальній системі. Дитину могла врятувати лише операція одного із найвищих рівнів складності. Її погодились зробити нейрохірурги лікарні Святого Миколая.

«Зволікати не можна. Хірурги стають до роботи. Пухлина розташована в небезпечному місці. Величезна загроза сильної крововтрати в ділянці втручання. Попри ризики, більша частина операції минає без ускладнень. Нейрохірурги переходять до завершального етапу»,  – розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Однак, у цей час у Львові лунають вибухи і світло в операційній гасне. Втім, через кілька секунд увімкнулися генератори, знову з’явилось світло, відтак нейрохірурги продовжили працювати. Незважаючи на небезпеку, медики не могли зупинити операцію, адже на від цього залежало життя маленької Злати.

Згодом з’ясувалось, що у дівчини одна із найпоширеніших внутрішньочерепних видів пухлин – епендимома. За словами медиків, це агресивне ракове захворювання, що швидко прогресує та поширюється на прилеглі структури мозку.

Медикам вдалось видалити 3-сантиметрову пухлину. Після операції дівчину уже не мучить жахливий біль, вона може сидіти, з допомогою мами навіть може стояти на рівних ніжках. Попереду на дитину чекають курси хіміотерапії.

Відео