У Львові місцеві охороняють територію від забудовника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові місцеві охороняють територію від забудовника
11 Квітня, 09:58
logo-black

У Львові місцеві охороняють територію від забудовника

Софія Мінджоса

На вул. Горбачевського, 19 місцеві жителі проводять мирну акцію, щоб врятувати парк від забудовника. Жінки стоять під деревами і не дозволяють їх зрізати.

Про це LMN розповіла місцева активістка Тетяна Вікторівна.

«Ця територія – єдиний оазис для наших дітей, вони сюди приходять гратися. У нас вже все позабудовували. Дитячий садочок лише один на район і потрапити туди дуже важко», – каже Тетяна Вікторівна.

На території розташована пам’ятка культури – польська вілла. Земля є державною власністю, яку надали Академії Наук для будівництва закладів науки. Зараз мешканці виступають за те, щоб створити на території дитячий садок.

«Академія наук уклала з приватним інвестором догорів – він реставрує віллу і отримує територію в оренду на 49 років. Забудовник хоче побудувати багатоповерховий офісний центр. Ми йому цього не дозволимо, бо призначення в цієї землі інакше. Казали до нього, що навіть під бульдозер будемо лягати, аби тільки не забудовував територію», – каже чоловік Тетяни, Юрій Павлович.

Юрій каже, що забудовника «Кантрасбуд» у Львові погана репутація. Компанія часто береться реставрувати пам’ятки архітектури, а потім просто їх руйнує і будує на їхньому місці багатоповерхівки.

«Зараз забудовник хоче зрізати багатолітні дуби. Ми весь день стоїмо під ними і не даємо цього зробити. Він показав дозвіл на зрізування дерев без мокрої печатки, просто ксерокопію. Я поклала його собі в кишеню, щоб показати поліції, а той просто вдарив мене в груди і почав погрожувати смертю», – каже Тетяна.

Жінка каже, що вони готові навіть намети ставити і ночувати на території, аби лиш не дозволити забудову. Мешканці зверталися у міську раду і там їхню ініціативу створення дитячого саду підтримали. Однак забудовник на це не зважає.

Відео