Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові мітингують студенти-медики
13 Листопада, 17:03

У Львові мітингують студенти-медики

Сьогодні, 13 листопада, о 16:00, на площі Ринок 1, біля міської ради, відбувся мітинг студентів –медиків. Вимагали відтермінувати та внести правки у реформу інтернатури, – пише «Варта 1».

Біля Ратуші зібралось близько пів сотні людей. У руках тримали тримали плакати з гаслами: «Я хочу бути лікарем», «Робоче місце кожному інтерну», «Маю право на вибір», «За поетапну реформу».

«Нова реформа інтернатури від МОЗ передбачає кардинальні зміни в підході до поступлення на інтернатуру. Тепер для платників і бюджетників планують спільний єдиний всеукраїнський рейтинг по результатах Кроку-2. Для чого студенти витрачали щороку кошти? Щоб після завершення 6 курсів навчання самостійно обрати спеціальність і місце інтернатури. Нова реформа позбавляє їх зараз такої можливості» – розповідає активіст Михайло Пенцак.

Зарахування до інтернатури тепер буде можливим лише по електронному розподілу. Реформа впроваджується для всіх форм навчання і факультетів. Також не всі випускники, що здадуть Крок-2 (на 60.5% і більше) отримають місце для інтернатури. Через завищені вимоги до баз стажування, місць буде набагато менше, ніж випускників.

Зазначається, що нові зміни вступлять в силу вже для випускників 2020 року.

«Ми за поетапне і адекватне роформування медицини!», – кажуть організатори заходу.

 

  • 0
  • 286
Схожі новини