Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові можуть відкрити представництво Вселенського патріархату
12 Січня, 18:04

У Львові можуть відкрити представництво Вселенського патріархату

Вселенський патріархат може отримати ставропігію у Західній Україні услід за представництвом в Києві в Андріївській церкві. У Львові раніше цю роль виконувала Успенська церква на вул. Руській. Про це заявив колишній екзарх Вселенського патріарха в Україні, архієпископ Даниїл Памфільський в інтерв’ю ВВС Україна.

З його слів, інформація про те, що патріархія нібито претендує на десятки храмів та монастирів в Україні, є неправдивою.

«У минулому в Києві було кілька ставропігій. Успенська церква у Львові була ставропігією, такий статус мали деякі монастирі. Але в жодному разі Константинополь не говорить, що забиратиме майно чи відкриватиме свої представництва по цілій Україні», – зазначив архієпископ.

 

Також Даниїл Памфільський зазначив, що патріархія може відкрити ще якусь одну ставропігію в Україні. Точно відомо, що патріархія не претендує на Києво-Печерську чи Почаївську лаври.

«Я думаю, що логічним є, щоб з часом відкрилась ставропігія Вселенського патріархату на Західній Україні, наприклад, у Львові. Але, в будь-якому разі, йдеться тільки про представництво. Ставропігія – це не те, що ми забираємо майно і створюємо паралельну юрисдикцію. Світською мовою – це посольство чи консульський відділ», – наголосив він.

Ставропігії в Україні будуть займатися налагодженням діалогу між ПЦУ та Вселенським патріархатом і просвітницькою діяльністю, спонсорувати лекції, наукові та академічні проекти.

Нагадаємо, раніше на території України було сім історичних ставропігій. Зокрема, у Львові діяло Успенське ставропігійне братство, яке почало діяльність наприкінці ХV століття.

Фото: IGotoWorld

Схожі новини