Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові намагаються врятувати 118-річну грушу, яку висадив Іван Франко
29 Вересня, 14:33

У Львові намагаються врятувати 118-річну грушу, яку висадив Іван Франко

У Львівському музеї Івана Франка рятують грушу, яку 118 років тому посадив письменник у своєму саду. Дерево потребує лікування, яке коштуватиме понад 70 тисяч гривень. Частину грошей планують зібрати на благодійному аукціоні, який відбудеться в жовтні, пише Tvoemisto.tv.

Наукова співробітниця музею ім. Франка Богдана Мелих розповідає, що перший етап лікування груші вже завершили. Арборист (фахівець з догляду за деревами) повністю вичистив середину дерева від сміття та цегли. Далі планують омолодити крону, вилікувати деревину від грибка та обробити від шкідників. До роботи приступлять щойно опаде листя.

«Для порятунку «живого експонату» – єдиного дерева з Франкового саду, що дожило до наших днів, потрібно більше 70 тисяч гривень. У музею таких грошей немає. Ми вже організували мистецький пленер, показували «портрети» груші на виставці та робили аукціон, на якому продавали малярські роботи. За вторговані кошти якраз оплатити працю арбориста та витратні матеріали. Зараз у планах – влаштувати великий благодійний аукціон. Художниці, які малювали дерево, подарували музею свої роботи. Маємо надію, що з їх продажу зберемо хоча б половину суми», – каже Богдана Мелих.

grusha_68fca

Наступні етапи з порятунку дерева продовжать вже з весни наступного року.

Йдеться про цілий комплекс робіт: впорядкування крони та лікування стовбурової частини, а саме видалення «злоякісних» пеньків та цементних пломб, лікування зон утворення «дятлових пазух», внутрішньостовбурове лікування від ядрової гнилі, поетапне пломбування порожнини якісними матеріалами з остаточною консервацією відкритих ран, монтаж системи стабілізації груші на випадок несприятливих погодних умов.

ФОТО: Дім Франка

Схожі новини