Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові назвали попередню причину обвалу в кам’яниці у центрі
21 Лютого, 13:34

У Львові назвали попередню причину обвалу в кам’яниці у центрі

Фахівці назвали попередню причину обвалу в пам’ятці архітектури на вул. Ставропігійській, 5, у Львові, де стався обвал сходового майданчика з третього по другий поверх. За їхніми словами, зношені конструктивні елементи будинку не витримали навантаження і обвалились. Про це сьогодні, 21 лютого, під час брифінгу повідомив керівник Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

Він розповів, що кам’яницю, якій понад 400 років, досі повністю не реставрували, а тільки проводили локальні ремонти помешкань. Імовірно, в деяких місцях балка вже була зношеною, тому втратила міцність.

«Зруйнувалася балка на перекриття, вона впала нижче і відповідно потягнула за собою сходові марші другого і третього поверхів. Таким чином всі конструкції обвалились на перший поверх. Ймовірною причиною обвалу є те, що втратилась несуча здатність балки перекриття. Сама балка є досить міцною, але в місцях, де вона входила в мури, деревина була трухлява і зношена», – пояснив Андрій Зозуля.

274299855_1146063712821914_7431928819450141009_n
273944101_1165081214299526_4963204983381410144_n

Після обвалу мерія Львова запевнила, що забезпечить тимчасовим житлом усіх, хто цього потребує. Однак, за словами Зозулі, мешканці від евакуації відмовились. Він також повідомив, що під час обвалу комунікації не пошкодились. В будинку зараз є світло та вода, однак подачу газу тимчасово призупинили, щоб перевірити, чи точно не було пошкоджень.

«Люди залишилися в чотирьох квартирах. У будинку є всього вісім квартир, але, крім житлових, також є нежитлові приміщення на першому поверсі. Тож люди мешкали лише в чотирьох квартирах. Із другого поверху вихід наявний, одна мешканка навіть вранці пішла на роботу. Мешканцям з третього поверху вчора запропонували евакуацію, але вони відмовилися. Зрештою, загрози для них і їхніх квартир немає. Сьогодні, коли приберуть усі елементи, які могли б обвалитися, будемо пробувати відновити тимчасовий доступ до їхніх помешкань», – сказав він.

Голова Галицької РА запевнив, що загрози подальшого руйнування немає. Наразі рятувальники розбирають уламки сходових кліток. Після цього в будинку встановлять риштування та облаштують тимчасовий безпечний вхід. Всі роботи фінансує управляюча компанія будинку.

Також Зозуля додав, що будинок на аварійність не обстежували, оскільки жодних ознак ззовні не було. Після завершення робіт рятувальників, будуть вирішувати питання реставрації кам’яниці в цілому.

Нагадаємо, 20 лютого у Львові у будинку на вул. Ставропігійській, 5 стався обвал сходової клітки з третього по другий поверх.

Схожі новини