У Львові не можна утеплювати будинки, яким понад 90 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові не можна утеплювати будинки, яким понад 90 років
04 Лютого, 20:01

У Львові не можна утеплювати будинки, яким понад 90 років

У Львові не можна самовільно утеплювати фасади будинків. Це стосується будівель, розташованих у центрі міста, яким більше 90 років.

Так, радянська п’ятиповерхівка теж — пам’ятка архітектури. Мешканці третього поверху дізналися про це, утепливши фасад квартири. Про це пише Сегодня.

Інший будинок мешканці зашили пінопластом під час ремонту фасаду. На це скинулися грошима, коли створили ОСББ.

У Львівській міськраді наголошують — самовільне утеплення може зіпсувати історичну спадщину міста. Тому заборонили обшивати пінопластом не тільки пам’ятки архітектури, а й усі будинки, яким понад 90 років.

Щоправда, мешканці можуть звертатися в Управління охорони історичного середовища зі запитом, чи можна утеплювати будівлю чи його частину.

Начальник управління охорони історичних пам’яток міськради Львова Лілія Онищенко наголосила, що правильно утеплювати — весь будинок, комплексно, і пізніше здійснити фарбування. А от знімати з клаптиків утеплення з визначних пам’яток порушники повинні за свій кошт — добровільно або через суд.

До речі, демонтаж разом із реставрацією клаптиків стіни коштуватиме від 1,5 тис. грн за квадратний метр. Якщо ж є декоративне оздоблення, то ціна може бути вдесятеро вищою.

Якщо дім у поганому стані, мерія пропонує створювати ОСББ, тоді місто готове давати кошти на його реставрацію.

За самовільне утеплення або ремонт фасаду історичної будівлі жителів будуть штрафувати в розмірі від 1,7 тис. грн, а юридичних осіб — до 170 тис. грн. Сплата штрафу не звільняє від обов’язку відновити фасад, чого мерія буде домагатися знову ж через суд. А тим, хто планує утеплити, пропонують робити це зсередини, тобто утепляти стіни власної квартири.

 

Фото: з відкритих інтернет джерел

Відео