Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові новітнім методом та з французьким хірургом прооперували пацієнта з серцевою недостатністю
27 Липня, 18:51

У Львові новітнім методом та з французьким хірургом прооперували пацієнта з серцевою недостатністю

Трансплантацію стовбурових клітин пацієнту з серцевою недостатністю методом Putting Stem Cell to epicardium було вперше проведено в Західній Україні в Першому медоб ’єднанні Львова. Зробити це медикам допоміг французький кардіохірург Філіп Менаше. Про це повідомили у медзакладі.
69-річний мешканець Тернопільської області останні два роки скаржився на задишку, болі в ділянці серця та набряки нижніх кінцівок. Провівши обстеження наші спеціалісти Центру серця та судин встановили діагноз: ішемічна хвороба серця, багатосудинне ураження коронарних артерій та недостатність аортального клапана важкого ступеня. Єдиним виходом для порятунку життя було хірургічне втручання, – зазначають тут.

Спеціалісти нашого серця та судин відділення кардіохірургії та трансплантації серця провели шунтування коронарних артерій та протезування аортального клапана. А з метою пришвидшення регенерації серцевого м’яза хворому додатково застосували новітню методику Putting Stem Cell to epicardium: імплантували стовбурові клітини за допомогою спеціального біо-матрикса з активаторами їхнього росту. Цю частину операції допоміг провести Філіп Менаше. Самі ж клітини було взято з кісткового мозку грудини пацієнта. Усе пройшло успішно. Пацієнт почувається добре.

У медзакладі зазначають, що професор Філіп Менаше — кардіохірург, один з небагатьох, хто почав досліджувати клітинну терапію для лікування серцевої недостатності. Зараз він є професором торакальної та серцево-судинної хірургії в Університеті Паризького Декарта, керівником відділення хірургії серцевої недостатності Hôpital Europeen Georges Pompidou та директором лабораторії INSERM, яка займається клітинною терапією серцево-судинних захворювань.

Схожі новини