У Львові обіцяють відновити ще одну знищену мозаїку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові обіцяють відновити ще одну знищену мозаїку
14 Січня, 17:03

У Львові обіцяють відновити ще одну знищену мозаїку

Навесні цього року у Львівській міській раді обіцяють розпочати підготовчі роботи з відновлення знищеної мозаїки «Інформаційний простір», що була розташована у приватному приміщенні на вул. Володимира Великого, 2.

Відновлюватиме панно команда фахівців під керівництвом художника, викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака.

Підготовчі роботи планують розпочати навесні, за сприятливих температурних режимів (йдеться про підготовку стіни, 3D-сканування рисунка, перенесення його на нову стіну). Паралельно продовжуватимуть збирати матеріал для панно. Розпочати викладення самої мозаїки зможуть орієнтовно влітку.

Мозаїку відновлять на другому поверсі будівлі, а не на тому місці де вона була раніше.

Як запевнив директор ТДВ «Торгпреса», яке є власником приміщення на вул. Володимира Великого, 2, Сергій Васечко, усі параметри будуть збережені.

«Мозаїка буде розміщена у кращому місці, з кращим денним освітленням, з кращою оглядовістю – на 2-му поверсі у фоє. Панно буде інтегроване у новий сучасний інтер’єр та буде у вільному доступі», – зазначив Сергій Васечко.

Роботи з відтворення мозаїки «Інформаційний простір» профінансує ТДВ «Торгпреса».

Нагадаємо, восени минулого року стало відомо про те, що в інтерʼєрі будівлі на вул. Володимира Великого, 2  знищена унікальна 40-річна мозаїка «Інформаційний простір». Це панно авторства Богдана Сойки ще у 2019 році було внесено в перелік цінних та підлягало захисту.

Як зазначав тоді Сергій Васечко, мозаїку було знищена не навмисно, а зруйнувалася з плином часу та через протікання даху.  Однак власники приміщення погодилися її відновити, оскільки не зробили нічого, аби врятувати.

Відео