У Львові онкологи видалили рідкісну пухлину шиї дівчині з Хмельницького | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові онкологи видалили рідкісну пухлину шиї дівчині з Хмельницького
21 Вересня, 13:15

У Львові онкологи видалили рідкісну пухлину шиї дівчині з Хмельницького

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру видалили дівчинці з Хмельницького небезпечну пухлину на шиї, яка загрожувала її життю. Про це повідомили на фейсбук сторінці центру.

“Почалось усе з невеликого ущільнення, на яке я мало звертала увагу. Але потім я сильно вдарилась у шию. Відтоді почала стежити за пухлиною і зауважила, що вона інтенсивно росте. Мені пухлина не створювала дискомфорту. Але вона була настільки велика, що лякала моїх рідних, і вони змусили мене звернутись до лікарів”, – розповідає Катерина.

У рідному Хмельницькому дівчина уже мала оперативне втручання, проте лікарям не вдалось видалити пухлину. Тому дівчину направили до Львова, де їй встановили остаточний діагноз – альвеолярна саркома м’яких тканин. Онкологи центру одразу розпочали передопераційну хіміотерапію.

“Це – рідкісна пухлина із несприятливою локалізацією. Утвір поширювався майже до хребта, і у будь-який момент міг перетиснути важливі нервові і судинні структури шиї. Проте за таких розмірів негайне оперативне втручання було неможливим. Ми провели хіміотерапію, і лікування дало позитивний результат. Нам вдалось зменшити пухлину на більш, ніж 50 відсотків”, – каже онколог лікарні Северин Фернеза.

Як повідомляють онкологи лікарні, оперативне втручання було досить складним.

“Велетенська пухлина діаметром близько 15 см знищила частково м’язи і нерви у цій ділянці. КТ показало, що утвір небезпечно прилягає до деяких судин. Операція була складна для нас, як для хірургів, проте життєво важлива для пацієнтки. Фахівцям вдалось не лише повністю забрати пухлину, але й провести пластику рубця від попереднього втручання”, – зауважує дитячий хірург Орест Лешневський.

Зараз пацієнтка відновлюється після операції вдома. Катерину ще чекає продовження лікування, проте дівчина налаштована оптимістично.

Відео