Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові пам’ятки захищають від можливих обстрілів
03 Березня, 15:59

У Львові пам’ятки захищають від можливих обстрілів

Через напад Росії на Україну у Львові починають монтувати захисти на деяких історичних пам’ятках, вітражах та окремих скульптурах, низку цінних скульптур демонтують і зберігатимуть у сховищі. Про це Твоє місто повідомила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Вже змонтували захисти на вітражах на будівлі Львівської обласної прокуратури, на Вірменській церкві, Успенській церкві, церкві святого Антонія, там також захистили окремостоячі скульптури. Закриють і скульптури, що на фонтанах на площі Ринок.

«Захищаємо вітражі, скульптури, всі підряд, які можуть бути під загрозою. На площі Ринок фонтани будемо захищати і скульптури коло Катедри. Ми не тільки на площі Ринок працюємо. Захищаємо по-різному, йдеться не лише про дерев’яні каркаси, а й про демонтаж. Деякі елементи будемо демонтовувати і ховати у сховища», – пояснює Лілія Онищенко.

Каже, що нині захисти на визначних об’єктах міста монтують реставратори. Оскільки досвіду такого раніше вони не мали, то користуються дослідженнями львівської реставраторки, яка вивчає Другу світову війну.

«У нас немає досвіду захисту. У нас є дослідниця Ірина Горбань, яка вивчає такий досвід під час Другої світової війни. Ми намагаємося робити як тоді, на щастя, зараз є трохи більше матеріалів і можливостей», – каже вона.

Нагадаємо, що Львів одне з міст України де є чи не найбільша кількість пам’яток, а історичний центр міста внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

51e6039e-cb91-4a76-a829-16831e8eae56
ac294d35-7b35-4aef-b1db-a8272c8c62a2
Схожі новини