Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Шість разів зупинялося серце”: у Львові прооперували молодого батька із Закарпаття
25 Грудня, 16:55

“Шість разів зупинялося серце”: у Львові прооперували молодого батька із Закарпаття

Сьогодні, 25 грудня, у Клінічній лікарні швидкої допомоги провели чергову унікальну операцію із пересадки серця. 30-річний чоловік із Мукачева, чиє життя висіло на волосині, отримав новий донорський орган від 42-річної львів’янки.

«Ще одну, уже четверту в Лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадку серця щойно виконав наш завідувач відділення кардіохірургії Роман Домашич. Разом з колегою Гаврилом Ковтуном, завідувачем відділення трансплантології Інституту серця, наші медики ще на один крок наблизили нас до нашої мети – аби Трансплантація органів в Україні стала буденною операцією, яка рятуватиме щороку сотні та навіть тисячі життів», – йдеться у повідомленні лікарні.

Операцію провели 30-річному Едуарду з Мукачева. Чотири роки тому внаслідок пневмонії чоловік отримав ускладнення на серце. У нього за рік шість разів зупинялося серце. Батько двох діток шести та трьох років, понад усе мріяв знову жити звичним життям та приділяти більше часу своїй малечі. Шанс на це йому подарувала 42-річна львів’янка, яка померла від інсульту.

«Жінка 42-ох років поступила до нас в безсвідомому стані з тяжким геморалічним інсультом. І всі заходи з інтенсивної терапії та стабілізації життєвих функцій виявились неефективними. В результаті було констатовано смерть мозку і родичі – мама, чоловік та 17-річний син – дали згоду на пересадку серця», – додають у лікарні.

У медустанові понад усе вдячні родині донора, знають, що рішення про пересадку їм далось нелегко.

«Величезна подяка усім, хто був задіяний у операції, особливо колегам із Києва. Трансплантація серця – дуже відповідальна операція і присутність досвідчених колег надважлива. Дякую за те, що не відмовляєте. Та найбільша наша вдячність родині донора. Це рішення далося їм непросто, але ним вони подарували шанс на життя молодому чоловікові і татові двох маленьких діток», – неаписав на своїй сторінці Олег Самчук керівник КЛШД.

 

До слова, ця операція вже дев’ята із пересадження серця за рік. Перед цим в Україні була довга пауза, що відкидала цілу галузь української трансплантології в минулу епоху.

Схожі новини