У Львові перевірили понад 60 автобусів: на яких маршрутах зафіксували неробочі кондиціонери? | Львівська мануфактура новин
У Львові перевірили понад 60 автобусів: на яких маршрутах зафіксували неробочі кондиціонери?
20 Червня, 08:20

У Львові перевірили понад 60 автобусів: на яких маршрутах зафіксували неробочі кондиціонери?

У Львові тривають додаткові перевірки роботи систем кондиціонування у громадському транспорті. Сьогодні, 20 червня, працівники управління транспорту провели виїзну перевірку роботи охолоджувальних систем у понад 60 автобусах, які курсували на маршрутах №14, 21, 23, 32, 34, 37, 41, 48, 51, 53 та 84. Про це повідомили у міській раді.

Несправні системи кондиціонування виявили у 8 автобусах на маршрутах № 14, 23, 34 та 41. Ще 6 транспортних засобів не обладнані кондиціонерами, оскільки їх встановлення не передбачене заводом-виробником. Найбільше порушень зафіксували на маршруті № 34, де несправними виявилися кондиціонери у трьох автобусах.

За результатами перевірки до перевізників застосували штрафні санкції за порушення умов договорів на перевезення пасажирів. Зокрема, два штрафи отримало ПАТ «Львівське АТП-14630», по одному — ТзОВ «Міра і К» та ТзОВ «Фіакр-Львів». Розмір штрафу за кожне порушення становить 1700 гривень.

Як наголосив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, результати перевірок місто й надалі оприлюднюватиме публічно, аби перевізники відповідальніше ставилися до комфорту пасажирів.

«Перевіряємо, чи функціонують системи охолодження і чи вмикають їх водії взагалі. Усю цю інформацію ми оприлюднюватимемо, аби перевізники розуміли свою соціальну відповідальність перед пасажирами насамперед. Тих, хто ігнорує правила та надає неякісний сервіс, будемо притягати до відповідальності», — зазначив посадовець.

Нагадаємо, масштабні перевірки технічного стану транспорту у Львові активізували після збільшення кількості скарг від мешканців на задуху в салонах. Лише напередодні управління транспорту промоніторило 85 автобусів приватних перевізників.

З наступного тижня до щоденних перевірок долучать і електротранспорт: фахівці перевірятимуть справність систем клімат-контролю у трамваях та тролейбусах міста.

Водночас в управлінні транспорту зазначають, що не весь громадський транспорт міста конструктивно обладнаний системами охолодження. Сьогодні із понад 500 міських автобусів кондиціонери мають понад 180 одиниць. Схожа ситуація і в електротранспорті: загалом у місті щоденно на маршрути виїжджає 134 трамваї та тролейбуси, з них обладнані кондиціонерами понад 60 одиниць.

Тож, щоб пасажири могли зорієнтуватися, у громадському транспорті Львова почали розміщувати інформаційні наліпки про відсутність кондиціонера. Наразі такі позначки вже є у більшості одиниць міського електротранспорту та в частині автобусів.

У міській раді також закликають пасажирів повідомляти про випадки, коли в автобусах не працюють кондиціонери або не відчиняються вікна чи люки в транспорті, де системи охолодження відсутні. Звернення можна залишати на Гарячій лінії міста за номером 15−80. При цьому варто вказати номер маршруту та державний або бортовий номер транспортного засобу.