У Львові під час сесії одна із фракцій покинула зал | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові під час сесії одна із фракцій покинула зал
31 Жовтня, 08:47

У Львові під час сесії одна із фракцій покинула зал

У знак протесту

Демонстративно вийшли із сесійної зали – так повелись учора депутати Української Галицької Партії на позачерговій сесії міської ради у Львові.

Таким чином обранці показали свій протест. Озвучують щонайменше кілька причин своєї поведінки.

По-перше, депутати вважають, що у ЛМР систематично порушують регламент  та Статут міста.

Зокрема йдеться про те, що на голосування винесли питання, якого не було у порядку денному. Тож проект ухвали не пройшов усі відповідні процедури візування та попереднього розгляду у депутатських комісіях. А вперше про неї почули лише вчора ввечері на засіданні колегії.

Друге питання, котре обурило представників УГП – спорткомплекс на Сихові, який коштуватиме близько мільярда гривень. 54 мільйони на цю потребу дають із державного бюджету, а решту має дофінансувати місто.

При цьому тендер потрібно провести вже до кінця цього року. Та й не лише тендер. Треба встигнути обрати виконавця робіт, почати будівництво та освоїти 54 мільйони, які дасть держава.

 

Ми погоджуємося, питання створення спортивних об’єктів дуже важливе і потрібне. Але що робити з сміттєпереробним заводом, який також коштує біля 1 млрд грн? Що робити з лікарнями, в яких застаріле і давно зношене оснащення? Що робити з критичними транспортними проблемами? Що робити з браком садків та освітніми питаннями? Де на все це ми візьмемо гроші? І давайте не забувати, що з 2019-2020 років нам вже доведеться повертати кредити. А боргів у нас приблизно ще на 1 млрд грн”, – пояснює голова фракції Української Галицької Партії Тарас Чолій.

У фракції УГП вважають, що не братимуть участі у колективні безвідповідальності. Адже всі розуміють, що максимум, який може виділити на цю потребу держава та місто – це 50-70 мільйонів гривень.

Решту ж потрібної суми просто не буде.

Тож хто буде нести відповідальність за прийняте рішення? Може міський голова, якого останній рік практично немає на пленарних засіданнях ЛМР? Буде колективна безвідповідальність. Ми ж у колективній безвідповідальності участі брати не будемо, – пояснив Тарас Чолій.

Крім того, “галичани” обурені постійною відсутністю міського голови Львова Андрія Садового на пленарних засіданнях.

Наприклад, учора депутати чекали його, щоб подискувати про спорткомплекс на Сихові. Кажуть, що, можливо, отримавши відповіді на усі запитання, підтримали б ухвалу.

Ми не вбачаємо потреби бути масовкою на фоні “договорняків” та завчасно “прийнятих рішень, – наголосив Чолій

Додамо, у Львові на проспекті Червоної Калини будуватимуть новий спорткомплекс. Тут можна буде займатись  регбі, гандболом, баскетболом та водним поло, а дах будівлі обладнають як лижний схил.

Коштує такий Палац спорту майже мільярд гривень. 54 мільйони дасть держава, решту має дофінансувати місто.

Відео