У Львові після важкого поранення повернули до життя 46-річного захисника, який до війни був вчителем – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові після важкого поранення повернули до життя 46-річного захисника, який до війни був вчителем
25 Липня, 14:24

У Львові після важкого поранення повернули до життя 46-річного захисника, який до війни був вчителем

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики виходили 46-річного Дмитра із Харкова. Він отримав множинні осколкові поранення, переломи та ушкодження нервів під час оборони Бахмута.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

13-51

46-річний Дмитро Змієнко із Харкова. Він працював вчителем історії та правознавства. Його учні посідали призові місця на олімпіадах. На початку повномасштабної війни, у школу, в якій вчителював Дмитро прилетіла російська ракета:

«Коли в тебе забрали місце роботи, треба йти захищати країну!», – каже Дмитро.

Наступного дня після влучання у школу, він пішов до військкомату, вступив до лав ЗСУ та став на захист рідного міста. Більше того, аби підтримати свого вчителя, школярі навіть назбирали йому гроші на дрон.

Перші шість місяців Дмитро служив на Харківщині. А потім брав участь в обороні міста Бахмут, де і отримав поранення. Це сталося в дні найзапекліших боїв, коли вагнерівці йшла в наступ. Дмитро разом із  побратимом йшли за водою, аж раптом їх помітив ворожий дрон.

Майже одразу по українським захисникам почав працювати міномет. Осколковий боєприпас розірвався поруч з Дмитром та пошматував його руки та ноги. На допомогу прийшли бойові товариші, які наклали турнікети та евакуювали Дмитра. Першу медичну допомогу йому надали військові медики у стабілізаційних пунктах та дніпровські лікарі. Вже з Дніпра евакуаційним потягом Дмитра відправляють на Львів.

У місті за лікування Дмитра взялась одразу команда лікарів:

«Верхні та нижні кінцівки пацієнта зазнали множинних осколкових поранень, переломів та ушкоджень нервів. Травматологи зіставили і зафіксували перебиті кістки правої ноги пацієнта та зшили пошкоджені тканини. А спеціалісти хірургії кисті взялися рятувати знерухомлену руку пораненого. Відновили пошкоджені нерви: ліктьовий та променевий»,  – йдеться у повідомленні.

Крім того, спеціалісти з фізичної реабілітації доклали зусиль для повного відновлення пацієнта. Наразі Дмитра уже виписують з лікарні, він уже здоровий.

14-43

У Львові Дмитра неодноразово відвідували його учні, які після початку повномасштабної війни виїхали із Харкова. Понад усе він хоче знову навчати дітей у рідному місті.

Відео