У Львові планують зрізати майже 200 дерев: де та для чого | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові планують зрізати майже 200 дерев: де та для чого
25 Квітня, 14:51

У Львові планують зрізати майже 200 дерев: де та для чого

Цього року у Львові планують видалити 191 аварійне дерево на території історико-культурного комплексу «Цитадель», а за кошти благодійників – висадити нові. Про це повідомила пресслужба ЛМР.

Спеціальна комісія ще у 2022 році обстежила територію на майже 22 гектарах комплексу «Цитадель» і встановила, що стан багатьох дерев там — катастрофічний.

«Починаючи з 2022 року, на замовлення Галицької районної адміністрації, аварійні дерева на території Цитаделі поетапно видаляють. Часто ці дерева є уражені серцевинною та прикореневою гниллю, грибами та омелою. Є також з підірваною кореневою системою чи завислі. Також серед них велика кількість сухостою. Тож усі вони визнані аварійними і потребують обов’язкового видалення, насамперед, задля безпеки мешканців», – пояснюють в управлінні екології та природних ресурсів.

Зі слів садівниці Галицького району Оксани Софіянчук, у парку Цитадель роками нічого не зрізали, хоча були навіть випадки травмування  мешканців міста від падіння дерев, а також пошкодження приватних авто. Тож роботи з видалення аварійних дерев саме на часі, адже більшість з них, які вже зрізали чи ще планують, зігнили зсередини, їхні гілки уражені омелою, хоча вигляд вони можуть мати здоровий  – із зеленою кроною.

Додамо, що 22 червня 2021 року Львові на вул. Грабовського, 11 під час прогулянки парковій зоні Цитаделі на 8-річного хлопчика впала гілка від дерева. Дитина отримала складну травму і була госпіталізована. А 4 травня 2022 року на вул. Грабовського біля «Цитаделі» на автомобіль Volkswagen Jetta впало дерево. Власниця авто відсудила у Галицької РА 100 тис. грн на ремонт машини.

Відео