Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові почали демонтувати символ радянської окупації
17 Грудня, 15:35

У Львові почали демонтувати символ радянської окупації

Віра Потічна

30-метрову стелу, яка є частиною Монументу слави на вулиці Стрийській, почали демонтувати сьогодні. Так як процес клопіткий, завершити його планують до 31 грудня.

“Роботи з демонтажу взяла на себе будівельна компанія “Альтера”. Демонтувати одразу всю стелу не вдасться за один день. Її розберуть поступово. На кілька днів процес затягнеться. Потім деякі деталі стели передамо музею “Територія терору”, – каже Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

За демонтаж стели компанія, яка виконуватиме роботи, запросила у міста 295,8 тис. грн.

“Монумент бойової слави” відкрили у 1970 році. Останніми роками місцеві активісти часто піднімали питання його демонтажу. Багато суперечок він викликав і серед простих мешканців Львова.

“З самого початку на монументі великими буквами було написано: “Слава радянській армії”. Коли почалися розмови, його замінили на “Переможцям над фашизмом”. Та це все рівно це виглядало як підміна понять. Перемога одних окупантів над іншими. Тому активісти і вимагали, щоб пам’ятник був демонтований повністю. Насправді там багато роботи. Прибрана одна стела, це ще не вирішення проблеми. Коли споруда буде прибрана остаточно, на цьому місці можна планувати щось інше. Багато підтримки отримала думка, що там можна було б звести “Меморіал полеглим за Україну” всіх періодів в історії нашої держави”, – каже Антон Петрівський,громадський активіст, прихильник декомунізації у Львові.

Ансамбль меморіалу, окрім 30-метрової стели, складається з бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і “Батьківщини-матері”. Споруда виконана в камені та бронзі. Місце біля монументу було традиційним для проведення заходів присвячених 9 травню.

 

Схожі новини