У Львові помер відомий учений, професор Степан Гелей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові помер відомий учений, професор Степан Гелей
17 Червня, 16:31

У Львові помер відомий учений, професор Степан Гелей

У віці 83 роки помер відомий учений, доктор історичних наук, професор, проректор з навчально-виховної роботи Львівського торговельно-економічного університету Степан Гелей. Про це повідомили у пресслужбі університету.

«Університетська спільнота з сумом сповіщає, що пішов із життя Заслужений працівник культури України, проректор з навчально-виховної роботи університету, доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії і філософії Степан Дмитрович Гелей» – йдеться в повідомленні.

Степан Гелей пропрацював у Львівському торговельно-економічному університеті майже 52 роки.

Науковець спеціалізувався на політичній історії України XIX–XX ст., історії політичної думки та кооперативного руху українців. Загалом Степан Гелей є автором понад 400 наукових і науково-методичних праць, із яких дев’ять одноосібних монографій, шість колективних, шість підручників та 18 навчальних посібників. Зокрема, він є автором та співавтором підручників з політології та історії для вищих навчальних закладів.

З 1984 року був засновником та президентом народної хорової капели «Мрія», членом Національної музичної спілки України, Заслуженим працівником культури, активним діячем Наукового товариства імені Шевченка.

Також Степан Гелей був заступником голови Львівського обласного відділення Конгресу української інтелігенції.

Парастас за померлим відбудеться сьогодні, 17 червня, о 20:00 в каплиці на вул. Пекарській, 52. Чин похорону завтра, 18 червня, о 13:00 з каплиці на вул. Пекарській, 52 на Личаківський цвинтар.

Відео