У Львові понад 50 донорів здали кров у мобільному пункті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові понад 50 донорів здали кров у мобільному пункті
12 Квітня, 13:32

У Львові понад 50 донорів здали кров у мобільному пункті

Вчора, 11 квітня, у Львові діяв Мобільний центр крові – спеціальний автобус, обладнаний усім необхідним для безпечної і комфортної донації крові. Як повідомили у Львівській міській раді, за три години сюди прийшли 52 охочих поділитися своєю кров’ю.

Аби залучити якомога більше людей, автобус приїхав у центр міста – до Оперного театру.

«Зазвичай, мені незручно їздити в центри здачі крові – через розташування. Я побачила оголошення в соцмережах, що здати кров можна буде біля Оперного театру. Я мала вільний час, тому і прийшла», – розповідає про переваги такого мобільного автобуса донорка Христина.

Усі, хто здав кров, отримали винагороду – квитки на виставу «Украдене щастя» в Оперному театрі.

Від початку повномасштабної війни в Україні потреба в крові зросла в рази, наголошують лікарі. А тому запрошують якомога більше людей ставати донорами.

«Донорський автобус – це, в першу чергу, зручність та ефективність. Ті люди, які не мають часу приїхати в стаціонарний центр служби крові, можуть стати донорами в мобільному пункті. Все просто: наша команда приїжджає до установи і забирає кров. Ми дуже задоволені першим виїздом, і сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться залучити ще більше донорів, аби разом рятувати життя українців», – підсумовує перший виїзд автобуса керівник Міського центру служби крові Юрій Кобецький.

Зазначимо, мобільний центр крові має п’ять ліжок для донорів та зручне місце для відпочинку до та після процедури. Є міні-лабораторія та локація для консультування з лікарем. На виїзді автобуса крові працюють кваліфіковані лікарі, які супроводжують донорів упродовж усього процесу – від підготовки здачі крові до післяпроцедурного періоду. Для зберігання крові пацієнтів є спеціальний холодильник.

Додамо, що донором крові може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка не має медичних протипоказань.

Відео