У Львові позмагалися найсильніші фехтувальники України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові позмагалися найсильніші фехтувальники України
06 Грудня, 20:05

У Львові позмагалися найсильніші фехтувальники України

У Львові відбувся турнір з фехтування пам’яті одного із засновників української школи фехтування та колишнього ректора Львівського університету фізичної культури Вадима Андрієвського. Ці змагання провели у нашому місті вже ювілейний 25-й раз.

На меморіалі Вадима Андрієвського схрестили зброю близько 150 шаблістів та рапіристів з цілої України, серед них – найсильніші фехтувальники держави. Це закономірно, адже бали, набрані на турнірі, доплюсують до національного рейтингу, за яким формуватимуть збірну України.

У фехтуванні на рапірах серед жінок золото виборола вихованка Львівського училища фізичної культури, яка зараз виступає за столицю, Олександра Сенюта. Срібло – у киянки Катерини Буденко. Бронзу розділили Дарія Миронюк зі столиці та Аліна Полозюк із Миколаєва.

Доволі драматичною видалася боротьба за призові місця у чоловічій рапірі. У фіналі зустрілися двоє львів’ян – Клод Юнес та Максим Гаравський. У півфінальній зустрічі Гаравський боровся з киянином Андрієм Погребняком.

Львів’янин переміг, але під час бою травмував коліно. Срібло спортсмен забезпечив собі у будь-якому випадку, отож на поєдинок з Юнесом міг і не виходити.

«У півфіналі під час моєї атаки я почув, як хруснуло коліно, а потім – біль. Друге місце вже було у мене, але для чесноти змагань вирішив продовжити боротьбу з Клодом Юнесом та розставити всі крапки над і» – розповів Максим Гаравський LMN.

Фінальний бій Клод Юнес повністю контролював. Розповідає, змагався акуратно, аби не нашкодити товаришеві. Спортсмен переміг із рахунком 15:5.
Не менш цікаво було й в останній день змагань. Зброю до рук взяли шаблісти. У цьому виді зброї львів’яни не у фаворитах, однак усі охочі мали змогу помірятися силами та поспостерігати за боями олімпійської чемпіонки та лідерки українського фехтування – Ольги Харлан. У півфіналі спортсменка була сильніша за Ірину Щуклу (15:7), а в зустрічі за золото із рахунком 15:9 перемогла Ольгу Жовнір.

«Трохи сумно, що жіноча шабля зібрала на турнірі пам’яті Андрієвського всього 16 учасників, – розповідає Ольга Харлан. – Хочеться більшої конкуренції. Вона ніби і є, але приблизно серед восьми спортсменок. Ми й так постійно бачимося на зборах. Аби вирішити цю проблему, доводиться їздити на збори за кордон і спарингуватися там.»

Відео