Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові презентували 3D-окуляри, здатні рятувати життя новонароджених 
27 Лютого, 15:40

У Львові презентували 3D-окуляри, здатні рятувати життя новонароджених 

На вихідних у львівській “Школі штудерної ультразвукової діагностики” професор Ягелонського університету Марцін Вєхець та доктор Агнєшка Ноцунь презентували новий винахід – 3D-окуляри. Вони допомагають лікарям точніше виявляти вади серця у плоду.  Такі окуляри роблять прорив у цій сфері та зможуть врятувати десятки дитячих життів, пише zaxid.net.

Винахід навчає сканувати серце плоду. Переваги у тому, що лікарі швидше можуть дізнатись про ваду та почати діяти.

«Вроджені вади серця, які виникають ще у внутрішньоутробному періоді, виявляють до народження лише у 40% випадків. Вони трапляються приблизно в 1% плодів. Хоча важко переоцінити їх значення, адже це – друга серед найпоширеніших причин дитячої смертності після народження», – розповів професор Ягелонського університету Марцін Вєхець.

Спеціалісти УЗД з усієї України отримали можливість ознайомитися з приладом. Вони спробували його у роботі одразу після польських колег, адже окуляри представили в Україні одразу після першої презентації у Кракові.

«Ми запрошуємо відомих лекторів з-за кордону, долучаємо наших українських лікарів, які можуть розказати про новинки, власні досягнення та найновіші технології у світі», – зазначив директор «Школи штудерної ультразвукової діагностики» Ігор Волошин.

Згідно з даними ВОЗ, вроджені вади серця зустрічаються з частотою від 4 до 8 немовлят на 1000
новонароджених. Ця патологія є дуже складною, тому близько
35% дітей народжених з вадами серця помирають в перші тижні або місяці життя.

Уникнути трагічних наслідків допомагає рання діагностика патології ще в утробі матері. Саме тому 3D-окуляри називають проривом у медицині.

Фото: cкріншот з сюжету zaxid.net.

Схожі новини