У Львові пройде найбільший дитячий кінофестиваль України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові пройде найбільший дитячий кінофестиваль України
30 Червня, 14:53
logo-black

У Львові пройде найбільший дитячий кінофестиваль України

Від сьогодні, 30 червня і по 9 липня, у Львові та інших містах України проходитиме найбільший дитячий кінофестиваль України – чілдренкінофест. Це вже 10 такий кінофестиваль для дітей та підлітків, основна мета якого – створити для малечі свято та подарувати гарний настрій.

Цього року у зв’язку з повномасштабним вторгненням, захід відбуватиметься в гібридному форматі: фестивальні покази триватимуть одночасно в кінотеатрах 10 міст України, зокрема у Києві, Львові, Житомирі, а також можливий онлайн-перегляд.

«Як обирають фільми на фестиваль: проходить конкурс, з різних країн обирають дитячі кінофільми, які діти роблять власноруч. І далі, власне, відбувається безкоштовний показ цих фільмів для дітей. Ті, хто переможуть у цьому конкурсі, – отримають нагороду», – розповіла LMN Анастасія Яригіна, координаторка чілдрен кінофесту у Львові.

Відомо, що у Львові кінострічки для дітей транслюватимуть у мережі кінотеатрів Планета Кіно. Покази безкоштовні як онлайн, так і в кінотеатрі, за умови попередньої реєстрації.

Разом з цим, у межах Чілдрен Кінофесту всьоме відбудеться також Дитячий кіноконкурс, участь у якому відкрита для всіх юних режисерів та режисерок. До складу цьогорічного журі увійшли режисерка анімаційного фільму «Мавка. Лісова Пісня» та авторка мультсеріалу «Пес Патрон» Олександра Рубан, режисер і сценарист стрічки «Памфір» Дмитро Сухолиткий-Собчук, а також акторка Римма Зюбіна.

«Тема дитячого кіно для мене дуже важлива. Я вважаю, що це необхідна і маловикористана тема в нашому кіно, яка несе в собі величезне навантаження та ідею. На дитячі фільми ходять разом з родинами, і після переглядів відбувається спільне обговорення побаченого і пережитого — такий досвід не можна порівняти ні з чим», — коментує свою залученість у фестивалі Римма Зюбіна.

Фільми-фіналісти Дитячого кіноконкурсу покажуть у містах-учасниках фестивалю в межах 10-го Чілдрен Кінофесту, а також онлайн. Переможці конкурсу будуть відзначені призами від 5 до 10 тисяч гривень.

Зазначимо, Чілдрен Кінофест — це найбільший в Україні кінофестиваль для дітей і підлітків, створений з метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно. За весь час існування (від 2014 року) цю подію відвідали понад 250 тисяч глядачів і глядачок. Окрім того, від започаткування Дитячого кіноконкурсу на нього було подано вже понад тисячу робіт, 25 із яких стали призерами.

  • 0
  • 78
Відео