У Львові прооперували 12-річного хлопця, який раніше вже подолав рак – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували 12-річного хлопця, який раніше вже подолав рак
13 Вересня, 13:50

У Львові прооперували 12-річного хлопця, який раніше вже подолав рак

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікарі прооперували 12-річного Вадима, у якого діагностували гангліоневрому – рідкісну доброякісну пухлину, яка складається з елементів нервових вузлів (гангліїв). Про це розповіли у медзакладі.

12-річний хлопчик родом із Ужгорода. Раніше він зміг побороти важку хворобу – рак. Однак, у нього з’явився новий масивний утвір у ділянці шиї. Дитина почала кашляти, традиційне лікування не допомагало. Під час огляду отоларинголог зауважив пухлину у горлі хлопця.

18-41

У травні рідні Вадима звернулись до львівських фахівців. Тоді турецький хірург Хакан Агір був із візитом у лікарні, тому також долучився до обстеження. Хлопцю виконали біопсію та діагностували рідкісну доброякісну пухлину.

«Я бачив, як хвилюється мама, і намагався її заспокоїти. Бо після консультації з лікарями і Хаканом Агіром мав впевненість, що усе буде добре. А ще мені допомагала підтримка друзів. Перед самою операцією я отримав дуже багато повідомлень від них. Це було дуже приємно», – розповідає хлопець.

Хірургічне втручання тривало сім годин. Воно було складним, адже утвір мав великі розміри, нетипове розміщення і поширювався до основи черепа.

«У Вадима складний діагноз. Схожих випадків, коли гангліоневрома такої величини розташована у ділянці шиї, у медичній літературі описано не багато.  За результатами виконаних обстежень ми спланували об’єм оперативного втручання. Дуже важливо було повністю видалити пухлину. Адже у подальшому утвір міг завдати значних ускладнень, перетискати судини, нерви тощо», – зазначили медики.

За словами лікарів, діагностика гангліоневром ускладнюється тим, що відсутня характерна симптоматика. Симптоми можуть з’являтись тоді, коли утвір стискає певні органи чи нервові закінчення. Остаточний діагноз встановлюють після результатів гістологічного дослідження.

20-48

Післяопераційний період у хлопця протікає без ускладнень. Зараз він готується до навчання у школі мистецтв. Вступний іспит у школу Вадим склав у той день, коли повернувся з біопсії у лікарні.

Відео