У Львові прооперували 12-річну дівчину, яку з дитинства мучили судоми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували 12-річну дівчину, яку з дитинства мучили судоми
11 Липня, 13:11

У Львові прооперували 12-річну дівчину, яку з дитинства мучили судоми

У дитячій лікарні Святого Миколая львівські медики разом із американськими колегами позбавили 12-річну дитину судом, які мучили її майже від народження. Про це розповіли у Першому медичному обʼєднані Львова.

Юстина до 9 місяців була здоровою дитиною. Одного разу її мама помітила, як під час гри донечка почала дивно трусити руками. З часом напади траплялися кожної ночі. Тіло дівчинки викручувало, а м’язи напружувалися.

Тоді медики не могли встановити причину судом. Згодом дитині діагностували епілепсію та призначили ліки. Однак вони не допомагали. Протягом 11 років рідні Юстини шукали причину недуги, вони відвідали десятки лікарів, але все виявилось марним.

Напади лише посилювалися. Дівчину возили навіть на лікування за кордон. Зрештою рідні вирішили звернутись до львівських медиків.

Після повного обстеження Юстини лікарі зрозуміли, що єдиного вогнища, що провокує напади, в головному мозку немає. Потрібно було чітко визначити всю зону патологічної активності, тоді шукати варіанти хірургічного лікування.

«Для цього звичайної енцефалограми, коли електроди, що відстежують мозкову активність, кріпляться на голову – недостатньо. Моніторинг потрібно провести на відкритому мозку. Тож основній операції передує складна  діагностична. Спеціалістам вдається поставити електроди на зону в півкулі, звідки виникає патологічна активність, та визначити епілептогенну ділянку. Згодом, уже під час другого оперативного втручання, нейрохірурги успішно видаляють усю патологічну зону», – розповіли лікарі.

Дівчина більше не страждає від судомних нападів. За кілька днів після другої операції Юстина повернулася додому.

Після реабілітації вона повернеться до свого улюбленого заняття – гра на скрипці. В майбутньому Юстина мріє стати лікарем.

Відео