У Львові прооперували 30-річного захисника, який отримав важке поранення у Бахмуті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували 30-річного захисника, який отримав важке поранення у Бахмуті
11 Вересня, 13:09

У Львові прооперували 30-річного захисника, який отримав важке поранення у Бахмуті

У центрі “Незламні” медики виконали складні реконструктивні операції 30-річному захисникові, який отримав важке поранення під Бахмутом. Крім того, лікарям вдалось відновити його скалічене обличчя. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Гліб Лисицький родом із тимчасово окупованого Лисичанська, що на Луганщині. Йому 30 років, шість з яких – минули на війні. Гліб добровільно вступив до лав ЗСУ, адже хотів звільнити свою Батьківщину. Згодом перевівся до 3-го прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса.

Захисник воював у Луганській та Донецькій областях. Цього року в січні у Бахмуті Гліб отримав важке поранення. Тоді окупанти хотіли зайняти стратегічно важливі позиції. Гліб разом із побратимами мали повернути їх.

«Ми були втрьох, я йшов першим. Щойно вийшов за пагорб, як почув автоматну чергу. Впав. Хотів схопитися за автомат, але рука вже не працювала. Куля пролетіла наскрізь і зачепила артерію. Почалася масивна кровотеча. Поки я повз до нашого окопу, росіяни закидували мене гранатами. Одна з них розірвалася прямо біля обличчя», – пригадує Гліб.

Уламки понівечили не лише лице воїна, а й посікли легені та живіт.  У той час окупанти наближались до українських захисників. Коли між загарбниками і Глібом залишилось кілька метрів, а набої вже закінчилися, він усвідомив:

«Ті або доб’ють, або візьмуть у полон».

В ту мить Гліб думав про свого єдиного сина, і що він не хоче залишати його без батька. Тому, він зібрався із силами та поповз по посадці пліч-о-пліч з побратимами. Їм вдалось вибратись, але почалась боротьба за життя Гліба, адже він втратив багато крові.

У Краматорську важко пораненого прикордонника лікарі підключили до апарату ШВЛ. Три дні у комі, під час якої у нього стався ішемічний інсульт – інфаркт мозку. Гліб назавжди втратив периферичний зір. Згодом, за життя воїна боролись київські та дніпровські медики. Зрештою, захисника доправили до Львова.

У центрі “Незламні” із Глібом почала працювати команда медиків. Вони розповіли, що його обличчя було деформоване, а пластини, які раніше встановили на місце розтрощених лицевих кісток, на жаль, не прижилися. Почався остеомієліт, іншими словами, інфекційне запалення кістки. Та все ж, лікарям вдалось побороти гнійні процеси, а потім вони виконали повторну реконструктивну операцію. За два місяця нові пластини прижилися і хірурги змогли взятися за наступне втручання – імплантацію нижньої щелепи, кістку для якої взяли з ребра пацієнта.

«Якби ми не виконали всі ці операції, пацієнт мав би проблеми з мовленням та жуванням, не зміг би нормально їсти. Також мав би безкінечні гнійні виділення з нижньої щелепи, постійні болі та набряк. Плюс візуальний дефект», – додають медики.

Крім того, лікарі усунули ще одну проблему: рука Гліба після поранення зовсім не рухалась. Відтак після загоєння нерв у кінцівці затиснули рубці. Аби його звільнити, хірурги провели ще одну складну операцію – невроліз, яка також пройшла успішно.

Наразі захисник вже пройшов пройшов фізичну реабілітацію та поїхав додому. Він радіє, що нарешті може проводити час з родиною та бачити, як росте син. Однак після відновлення Гліб планує повернутися до війська – адже його рідний Лисичанськ, як і багато інших українських міст, ще не звільнено.

Відео