Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові прооперували чоловіка з «синдромом лускунчика»
25 Березня, 14:40

У Львові прооперували чоловіка з «синдромом лускунчика»

5 років 30-річний Олег з Івано-Франківщини намагався встановити діагноз. Чоловік відчував різкий біль у лівій частині живота і попереку, не міг сидіти та стояти. Хворого консультували лікарі столиці та навіть сусідньої Польщі. І зрештою виявили рідкісне захворювання «синдром лускунчика».

«Уперше я відчув біль в 25 років і відразу пішов до лікаря. Спершу в районі, потім у Івано-Франківську, але там не знали, що зі мною. Нирки ніби в порядку, нічого загрозливого нема. Згодом поїхав до Києва: пройшов обстеження, уже вкотре здав всі аналізи. І там нічого страшного не знайшли. Побачили деякі відхилення в роботі нирок, але казали, що з тим можна жити. У мене у Польщі живуть знайомі. Через них я потрапив на консультацію до польського лікаря, знову здав аналізи, прийшов обстеження. Але чіткої відповіді: чому мене стільки років болить поперек, низ живота, чому в сечі є кров, я так і не отримав», — розповідає Олег, пише ZAXID.NET. – А біль з кожним роком лише посилювався. Іноді був просто нестерпний, що ні сидіти, ні стояти не міг. У лежачому положенні ставало трохи легше».

У березні 2019 року чоловік потрапив до судинного хірурга Івано-Франківська Ірини Нестеренко, яка нарешті знайшла причину його страждань. У нього діагностували захворювання – «синдром лускунчика». Лікар порадила звернутися у відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Тут вже оперували пацієнтів з таким рідкісним захворюванням.

«У пацієнтів зі «синдромом лускунчика» здавлюється ниркова вена. У нормі вона повинна іти під кутом майже 90 градусів, а у Олега вона ішла під гострим кутом, тобто була затиснута. Через це венозна кров відтікала дуже повільно, що призвело до збільшення нирки і розширення ниркової вени. Через це страждала ліва нирка, вона вже трохи набрякла, у майбутньому могла тріснути чи зруйнуватися. Від звуження ниркової вени страждали і деякі інші органи малого тазу, – каже професор Ігор Кобза. – Через неспецифічність симптомів, відсутність діагностичних алгоритмів та низьку інформованість лікарів щодо даної патології захворювання — «синдром лускунчика» рідко діагностується.

Схожі новини