У Львові прооперували хлопчика із Умані, в якого був вроджений дефект прямої кишки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували хлопчика із Умані, в якого був вроджений дефект прямої кишки
16 Серпня, 14:36

У Львові прооперували хлопчика із Умані, в якого був вроджений дефект прямої кишки

У львівській обласній дитячій лікарні «Охмадит» медики завершили багатоетапне хірургічне лікування хлопчика із Умані, у якого було вроджена відсутність ануса. Про це розповіли у медзакладі.

Атрезію ануса у хлопчика виявили ще у пологовому будинку одразу після його народження. Перший етап оперативного лікування виконали черкаські медики – дитині наклали  колостому, через яку відбувається опорожнення кишківника, тому дитинка може їсти і поправлятися. Згодом 9-місячного Віталя прооперували кілька місяців тому у львівському «Охмадиті». Другу операцію провели, коли хлопчику уже виповнився рік.

Після обстеження медики з’ясувалося, що у хлопчика також є нориця, тобто, вроджений хід від кишківника до сечових шляхів. Через це  у дитини було постійне запалення нирок. Крім того, хлопчик не набирав вагу через довготривалу інфекцію та антибактеріальну терапію. Відтак, ніхто із медиків не погоджувався робити втручання дитинці із такою малою вагою.

Львівським медикам вдалось ліквідувати ентеростому та зʼєднати товсту кишку, аби процес випорожнення міг відбуватися природньо:

«Все що ми мали зробити – ми усе зробили. Зараз він має рости, розвиватися. З часом його мають вчити користуватися горщиком. У діток без такої патології це відбувається біля одного року. У нього це буде трохи пізніше. Зараз головне реабілітація. Дитина має відчути цей природній рефлекс. Весь цей час ми будемо з ним на звʼязку та за необхідності будемо проводити контрольні огляди», – розповіли медики.

Зараз на хлопчика чекає реабілітація, яка триватиме не один рік. Вага Віталія тепер становить уже 8 кілограмів.

Відео