Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові прооперували малечу із вродженим незрощенням піднебіння
10 Листопада, 13:38

У Львові прооперували малечу із вродженим незрощенням піднебіння

Львівські медики виправили 10-місячній Соломійці із Хмельниччини вроджене незрощення піднебіння, яке загрожувало її життю та розвитку. Як повідомили у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охмадит, вже в перші години після народження дівчинка не могла смоктати груди, у неї були порушення дихання.

“Уже в пологовому нам діагностували цю ваду розвитку. Моя донечка не могла смоктати, все молоко виходило носиком. Довелося перестати її годувати грудьми. Незрощення піднебіння було таким, що язичок був з одної сторони піднебіння і з другої”, – розповідає мама Соломійки Наталя.

У малечі були і функціональні розлади, і косметичні недоліки. Медики пологового пояснили мамі стан дитини і допомогли налагодити життєво необхідні процедури. Соломійку консультували дитячі щелепно-лицеві хірурги з Києва, однак перацію робили у Львові.

Дівчинку вдалося прооперувати лише у 10 місяців, оскільки у неї діагностували також і серцеву ваду, тому дитина потребувала проведення додаткових обстежень.

«Щелепно-лицевим лікарям вдалося створити анатомічну цілісність твердого і м’якого піднебіння, відновити його функціональну активність», – зазначили у лікарні.

Одразу після операції у Соломійки покращилося мовлення, до того звуки не вдавалися.

“Коли донечка прокинулася після операції, то навіть не зрозуміла, що відбулося, усе перенесла дуже добре. На 5-й місяць після втручання вже нічого навіть не видно, личко доні без шрамів”, – радіє мама дівчинки.

Зараз Соломійка, якій вже 1 рочок і три місяці, інтенсивно вчиться розмовляти. Раніше вимовляти звуки було просто неможливо через дефект піднебіння, а тепер для цього є всі умови. Зокрема Наталя вже почула омріяне перше “мама”.

Схожі новини