У Львові прооперували немовля в критичному стані з величезною кістою легень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували немовля в критичному стані з величезною кістою легень
02 Жовтня, 11:56

У Львові прооперували немовля в критичному стані з величезною кістою легень

Семимісячну дівчинку з Тернопільщини врятували львівські лікарні. Дитину привезли до Дитячої Лікарні Святого Миколая у критичному стані, лік йшов уже на години, розповіли в лікарні.

«Ніколь народилася з кістою легень, але батьки про це не знали. Впродовж семи місяців життя дитини – при кожному її вдиху – кіста поступово надувалась, збільшувалась і заважала розвиткові легень, пояснять згодом лікарі. А потім утворення почало стискати та зміщувати внутрішні органи грудної порожнини: серце, ліву легеню та трахею», – розповіли медики.

Одного дня батьки помітили, що у дитини з’явилася задишка, а вдихи стали короткими. Вони повезли Ніколь на огляд до місцевого лікаря в селі на Тернопільщині, де мешкає родина. Звідти крихітку терміново доправили до районної, а далі до міської лікарні Тернополя. Зрештою тамтешні лікарі, діагностувавши у дівчинки гігантську кісту в легенях, терміново скерували батьків до Львова.

«Ніколь привозять до Дитячої Лікарні Святого Миколая – в критичному стані. Кіста займає дві третини об’єму легеневої тканини. Вона може розірватись будь-якої миті і вбити грудне дитя. А показники кисню та артеріального тиску – вже критично низькі. Видаляти утворення потрібно негайно! Тож крихітку відразу забирають до операційної. Кіста на той момент вже займає всю праву і частково ліву половину легень дівчинки. Ймовірно, хірургам доведеться видалити разом з кістою і половину органу», – пригадують медики.

Операція семимісячної дитини стає справжнім викликом для анестезіологів. Бо у нормі трахея має бути розміщена посеред грудної клітки, а в Ніколь цей орган був повністю зміщений вліво. Тож, аби ввести дівчинку в наркоз, анестезіологам довелося проявити неабияку майстерність. Ювелірну роботу виконують і дитячі хірурги. Вони побоювалися, що в Ніколь доведеться видалити всю легеню. Утім, найгірші прогнози не справдилися. Лікарі видалили лише середню долю – це близько 30% від лівої половини органу. Складне хірургічне втручання минуло успішно.

Після видалення велетенської кісти зміщені органи грудної клітки повернулися на свої місця. І Ніколь дуже швидко відновилася. Вона вже повернулася додому та почувається добре.

Відео