У Львові прооперували жінку, у якої “гулька” на чолі переросла у 7-сантиметрову пухлину | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові прооперували жінку, у якої “гулька” на чолі переросла у 7-сантиметрову пухлину
09 Червня, 12:50

У Львові прооперували жінку, у якої “гулька” на чолі переросла у 7-сантиметрову пухлину

Львівські медики видалили жінці 7-сантиметрову пухлину, яка спотворила їй чоло. Як повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, лікарі закрили дефект пластиною, яку виготовили за допомогою 3D-моделювання.

37-річна Олена – кондитерка із села на Львівщині. Крім основної робити, також волонтерить, готує смаколики для наших захисників. Два роки тому жінка помітила на своєму чолі чи то підшкірний прищик, чи то “гульку”. Подумала, що то від косинки, яку носить на роботі. Але все-таки до лікаря звернулась. Спеціаліст направив її на КТ. Однак дослідження нічого не виявило і на якийсь час Олена забула про знахідку.

Нещодавно “гулька” почала стрімко рости і деформувати чоло жінки. Олена почувала себе пригніченою, бо мусила приховувати дефект головними уборами. Також з’явились втома та виснаження. Жінка звернулася за допомогою до медиків.

«Ті виявили, що чоло Олени спотворила остеома. Це доброякісна пухлина, що виникає в структурах кісткової тканини. Виявляють її 10% пацієнтів з пухлинами. У випадку Олени остеома розташувалась на лобовій кістці», – розповіли у лікарні.

Жінці, кажуть лікарі, ще пощастило. Бо пухлина могла прорости в черепну коробку та пошкодити мозок.

Нейрохірурги вирішили оперувати Олену за новою для лікарні методикою – видалення пухлини з первинною 3D-пластикою. Для цього виготовляють за допомогою тривимірного моделювання титанову пластину, якою збираються закрити дефект.

У ході втручання нейрохірурги спершу видаляють пухлину з ураженою нею частиною лобової кістки, опісля – закривають прогалину титановою пластиною.

«Перевага такого методу у тому, що людині не доводиться проходити через дві операції, а в проміжку між втручання ходити з дефектом. Натомість, значно скорочується час перебування пацієнта в стаціонарі, а позитивний результат видно одразу», – додають у лікарні.

Тож уже на 7-й день після операції Олена поїхала додому в прекрасному настрої та без жодних скарг. За два місяці на жінку чекає контрольне КТ.

Відео