Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові провели акцію, присвячену річниці трагедії у Маріуполі
16 Березня, 16:27

У Львові провели акцію, присвячену річниці трагедії у Маріуполі

Сьогодні, 16 березня, у Львові провели мирну акцію «Де ти», присвячену річниці трагедії в драматичному театрі у Маріуполі. Про це розповіли у міській раді.

Торік у цей день, російські окупанти, нанесли авіаудар на театру у Маріуполі, де на той момент перебували понад 1000 мирних жителів. Тоді загинуло чимало людей, серед них були і діти.

Для вшанування пам’яті загиблих і підтримці маріупольців у багатьох містах України провели мирні акції «Де ти». Зокрема, у Львові, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Києві, Івано-Франківську та Кривому Розі.

«Зараз в словах «де ти» кожен маріуполець чи кожна маріупольчанка бачить питання теперішнього їхнього життя. Де ти, мирний український Маріуполе, який у нас тимчасово забрали російські окупанти? «Де ти?» вигукували в слухавки своїх телефонів тисячі людей, намагаючись знайти рідних, друзів, бо з 2 березня 2022 року Маріуполь перебуває в інформаційній блокаді. Де ти – це перше питання, яке ми зараз першим ставимо маріупольцям, які розкидані по всьому світу», – зазначила координаторка акції у Львові Алевтина Швецова.

У Львові акцію провели перед входом до Львівського театру опери та балету.  Маріупольці, які зараз проживають в місті, принесли квіти і лампадки та вшанували всіх загиблих у стінах театру хвилиною мовчання. Також вони принесли шматочок знаменитої люстри, яка була окрасою цього закладу культури.

Своїми спогадами поділився Данило, який до 14 березня був у драматичному театрі в Маріуполі.

«До 14 березня я перебував в драмтеатрі. До сьогодні мене колотить від думки, що я залишився живим, бо виїхав за день до загибелі таких мені знайомих облич. Ще вчора я ділився з дітьми їжею з багаття, яке ми розвели на дошках з ковзанки, а сьогодні я ридаю, бо маленький Марк не зможе стати актором, як його мати, чи що Сергій так і не попросить вибачення у дружини, з якою посварився ввечері. Це все були прості люди, зі своїми емоціями і почуттями, про які ми вже ніколи не дізнаємось. Ми трималися за драмтеатр як за останню соломинку безпеки, але вона стала тією мотузкою, яка задушила нас», – розповів Данило.

Організатори акції закликають пам’ятати про людей, які загинули в цій будівлі та трагедію, адже світ не може забувати про військові злочини росіян, скоєні проти мирних людей.

Схожі новини