У Львові провели унікальну операцію: печінку розділили на дві частини та врятували життя малюка і дорослого | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові провели унікальну операцію: печінку розділили на дві частини та врятували життя малюка і дорослого
03 Жовтня, 17:59

У Львові провели унікальну операцію: печінку розділили на дві частини та врятували життя малюка і дорослого

У Львові вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки. Донорський орган під час операції розділили на дві частини, які успішно пересадили малюку і дорослому. Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медичному об’єднанні Львова. Також трансплантологи пересадили дві нирки та серце. Спільно лікарям вдалося врятувати п’ять життів пацієнтів, троє з яких – діти. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Донором втретє в історії України стала дитина. Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне, але правильне рішення. Завдяки цьому навіть після смерті їхній син продовжив жити.

Зокрема, хлопчик подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія – печінка поступово відмовляє. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.

 

Серце отримав 11-річний Владик з Тернопільщини. Діагноз делятаційна кардіоміопатія йому встановили в 6 місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.

Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.

Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.

Відео