Вперше в Україні: у львівській лікарні дитину прооперував робот | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вперше в Україні: у львівській лікарні дитину прооперував робот
01 Березня, 11:13

Вперше в Україні: у львівській лікарні дитину прооперував робот

Успішну та надзвичайну операцію провели днями у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Вперше в Україні було прооперовано дитину за допомогою робота Da Vinci. 13-річна дівчинка тепер має шанс повністю одужати, – повідомив на своїй сторінці у Фейсбук директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

«Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям. Пацієнтка – 13-річна дівчинка із сусідньої області. Вона народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою, – розповідає лікар. –  Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом».

Оперативне втручання дитині було проведено за допомогою робота Da Vinci.  Лікарі зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням.

«Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години», – додає Самчук.

Лікарі кажуть, операція пройшла успішно. Ранній післяопераційний період задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. У пацієнтки ще тривала реабілітація, але зі слів медиків, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему.

ФОТО: скрін з відео зі сторінки Олега Самчука

  • 0
  • 1015
Відео