Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові провели унікальну відкриту операцію на серці
26 Лютого, 20:15

У Львові провели унікальну відкриту операцію на серці

Відкриту операцію на серці провели у нещодавно створеному кардіохірургічному відділенні лікарні швидкої допомоги.  Прооперували 57-річного місцевого мешканця Олексія Дімарова. Пацієнт вже готується до виписки, – пише Захід.нет.

«Боліло серце, задишка була. Не міг пройтися 50-100 метрів. Треба було зупинятися, таблетки вже взагалі не допомагали», – пригадує чоловік.

Детальне обстеження показало багатосудинне ураження коронарних артерій. Його серце перекачувало кров удвічі повільніше, аніж мало б. Такі ускладнення виникли через інфаркт. Чоловік переніс його на ногах три роки тому. Допомогти могла лише операція.

«Складність операції полягала в тому, що великий об’єм операції і плюс то є низькофракційний пацієнт. Тобто, насосна функція серця вже була зменшена у два рази внаслідок тривалої хвороби і внаслідок попереднього інфаркту», – коментує кардіохірург Роман Домашич.

Це було складне хірургічне втручання, під час якого зупинили серце та застосували апарат штучного кровообігу. Кардіохірурги встановили шунти, через які й відновили кровопотік в ділянки серця. Для цього взяли два шматочки вени з правої ноги пацієнта та внутрішньогрудну артерію. В історії закладу це перша операція на відкритому серці. Раніше їх не проводили, бо не було обладнання та відповідних фахівців.

«Ми запросили найкращих кардіохірургів з України і відкрили кардіохірургічне відділення. Ми взяли із Львівської області кардіохірургів з Тернопільської і ще буде збільшуватися команда з інших регіонів України: Київ, Одеса, Харків», – розповів головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.

Такі операції на відкритому серці в лікарні можуть проводити по дві на день. У черзі є вже півсотні пацієнтів.

 

ФОТО: ілюстрація

  • 0
  • 145
Схожі новини