У Львові приймають заявки на рестраврацію балконів у будинках-пам’ятках: як зареєструватися | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові приймають заявки на рестраврацію балконів у будинках-пам’ятках: як зареєструватися
15 Серпня, 14:00

У Львові приймають заявки на рестраврацію балконів у будинках-пам’ятках: як зареєструватися

Від сьогодні, 15 серпня і до 15 жовтня у львівських ЦНАПах можна подати заявки на реставрацію балконів на умовах співфінансування. Відтак, власники квартир оплачують лише 10 тисяч гривень за реставрацію одного балкону, решту коштів виплачує місто. Про це повідомили у міській раді.

Зазначається, що першочергово виконуватимуть ремонти на балконах, де уже є проєктно-кошторисна документація. Крім того, у ЛКП «Бюро спадщини» наголошують, що програма передбачає реставрацію та ремонт (реставраційний) балконів, еркерів, лоджій, які належать до житлових квартир, що є у приватній власності та розташовані на головних фасадах будинків пам’яток культурної спадщини у Львові.

Для того, аби взяти участь у програмі потрібно:

  • З’ясувати, чи будинок є пам’яткою культурної спадщини (посилання тут).
  • Укласти охоронний договір з управлінням охорони історичного середовища.
  • Погодитись сплатити свою частку співфінансування – 10 тис. грн за кожен балкон, еркер чи лоджію, що розташовані на головному фасаді будинку.
  • Надати згоду на доступ до балконів та безоплатне використання інженерних мереж.

З повним переліком вимог можна ознайомитись тут.

Наразі розроблена проєктно-кошторисна документація на проведення реставраційних робіт балконів у 13 будинках.  В одному з них – на вул. Гоголя, 10, уже реставрують 2 балкони. По інших 12 об’єктах триває коригування документації.

Нагадаємо, раніше у середмісті Львова обвалився балкон разом з чоловіком. Він загинув.

Відео