У Львові реабілітують воїна, багатодітного батька, який страждає від фантомного болю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові реабілітують воїна, багатодітного батька, який страждає від фантомного болю
28 Липня, 11:43

У Львові реабілітують воїна, багатодітного батька, який страждає від фантомного болю

У Львові, в Центрі НЕЗЛАМНІ медики допомагають подолати больовий синдром на нозі 40-річному Михайлу Бакалюку. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

«40-річний Михайло Бакалюк родом з селища Миколаївка, що на Донеччині. Війна приходила в його дім двічі. Спершу у 2014 році. Тоді на захист країни став його брат. Михайло ж разом з сім’єю переїхав на Київщину – в Ірпінь. У 2022-му ворог прийшов і туди. Михайло разом з дружиною та двома синами знову були вимушені тікати від загарбників. Після деокупації Ірпеня і побаченого там чоловік вступив до лав ЗСУ», — йдеться у повідомленні.

Цьогоріч у травні, в Михайла народився третій син. А у червні на Запорізькому напрямку багатодітний батько отримав важке поранення.

Того дня воїн з побратимами йшли на штурм ворожих позицій. Михайло наступив на міну і травмував ногу. На неї наклали турнікет і чоловіка евакуювали. Ще в стабілізаційному пункті лікарям стало зрозуміло: ліву ногу пораненого не врятувати. Кінцівку ампутували.

У Національний реабілітаційний Центр НЕЗЛАМНІ захисника скерували для відновлення та протезування. Проте останнє довелося відтермінувати, адже пацієнт страждає від фантомного болю. Михайлові дуже болить та частина ноги, якої немає.

«Фантомні болі можуть виникати внаслідок розриву нервів чи пошкоджень спинного мозку або ж мати психологічне походження. Причина фантомного болю в Михайла – психологічна. Аби побороти цю проблему, із захисником працюють фахівці Центру ментального здоров’я: психо-, арт- та тілесні терапевти», — кажуть лікарі.

Медики застосовують різноманітні методики, включно з голко- та дзеркальною терапією. Цей комплексний підхід допомагає Михайлові. Паралельно з чоловіком працюють фізичні терапевти.

Сьогодні чоловік готується стати на протези, повернутися у стрій та закінчити цю війну, аби цього не довелося робити його дітям.

Відео