У Львові реабілітують захисника, в тілі якого застрягли 40 уламків від міни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові реабілітують захисника, в тілі якого застрягли 40 уламків від міни
31 Серпня, 11:50

У Львові реабілітують захисника, в тілі якого застрягли 40 уламків від міни

Лікарі національного реабілітаційного центру «Незламні» рятують 36-річного захисника з Львівщини Павла Пастуха, у тілі якого застрягло 40 уламків від ворожої міни. За його життя боролися лікарі п’ятьох міст. Зараз захисник проходить реабілітацію у Львові, розповіли у Першому медичному обʼєднанні Львова.

36-річний Павло родом із Львівщини. До повномасштабного вторгнення працював за кордоном. Щойно почалася війна, він повернувся і пішов боронити країну. Бив ворога на Донецькому напрямку, де в районі Бахмута наприкінці січня і отримав важке поранення.

«Того ранку зав’язався ближній бій. Кілька наших воїнів отримали поранення. Павло разом з двома побратимами кинувся їх витягувати. Та як тільки вони дісталися до одного пораненого, поруч влучила міна. В живих залишився лише Павло. Коли отямився, відчув, що важко дихати. Уламки міни пронизали його тіло: ноги, руки, живіт та внутрішні органи. Павло наклав тиснучі пов’язки на ділянки, де кровило найбільше, і рушив у бік українських позицій.

Дорогою ворог намагався добити захисника дистанційно. З дрона скинув 11 боєприпасів. За його життя боролися медики аж у п’ятьох містах: Часовому Ярі, Дружківці, Дніпрі, Києві та зрештою – Львові», — розповіли в лікарні.

Коли Павло потрапив до Центру НЕЗЛАМНІ, в його тілі ще залишилося чимало ворожого заліза. Після діагностики хірурги видалили уламки міни з голови, лівого плеча та правої ноги пацієнта. Утім, два осколки в печінці, кожен з яких по 2 см, залишили. Осколки проникли вглиб на 10 см і зупинилися біля середньої печінкової вени. Хірурги вважають, що видаляти ці уламки зараз надто небезпечно. Наразі вони не рухаються, не загрожують життю пацієнта, але потребують спостереження.

Нині Павло проходить реабілітацію. Разом із нашими фізичними терапевтами тренує витривалість м’язів ніг та спини.

Відео