У Львові рятують ногу 26-річного оборонця Бахмута: неймовірна історія відважного Іллі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові рятують ногу 26-річного оборонця Бахмута: неймовірна історія відважного Іллі
12 Липня, 14:51

У Львові рятують ногу 26-річного оборонця Бахмута: неймовірна історія відважного Іллі

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» лікують важкопораненого захисника Іллю Сафановського. Лікарі рятують його ногу, яку роздробили три ворожі кулі. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

26-річний Ілля – один із захисників Бахмута. Хлопець народився та виріс в Маріуполі. До лав ЗСУ приєднався ще у 2017 році. Відтоді Ілля боронив Україну в найгарячіших точках на Донецькому напрямку – Піски, Авдіївка та Водяне.

Ілля отримав важке поранення ноги наприкінці червня. Військові потрапили під перехресний вогонь, коли відбили позицію у ворога під Бахмутом.

«Стріляли усім, що було під руками», – згадує воїн. – Кулемети, протитанкові та автоматні черги вистрілювали одна за одною, гранати літали повсюди»,  – ділиться спогадами Ілля.

В якийсь момент Ілля відчув оніміння в нозі та зрозумів, що поранений. Після важкого бою, разом з іншими пораненими захисниками, він 40 метрів повз в густий туман замінованим полем до найближчих позицій наших військових.

«Коли ми повзли, то не бачили майже нічого. А як зрозуміли, що там було все в мінах, то не могли повірити, що всі живими добрались до нашого окопу», – каже Ілля.

Лише в окопі хлопець наклав собі на ногу турнікет. Далі його забрали до найближчого шпиталю. Рани були важкими: мінно-вибухова травма та відкритий осколковий перелом правої ноги в ділянці стегна. Місцеві лікарі зафіксували перелом металевим апаратом та скерували пораненого на лікування до Харкова, а звідти – до Львова.

У Львові медики продовжили боротьбу за поранену ногу, яка вже почала гноїтися. Ортопеди-травматологи розкрили рани та дісталися до кістки. Далі – забрали дрібні нежиттєздатні фрагменти м’язів та уламки кісток.

Тоді медики заново закріпили апарат зовнішньої фіксації. І продовжили лікування ран, аби інфекція не поширилася на кістку.

Попереду на відважного Іллю чекає хірургічне закриття ран і вживлення стержня з цементним заповнювачем. Лікарі хочуть зберегти об’єм втраченої кістки.

Ілля вірить, що нога заживе, а зруйнований дім у Маріуполі він відбудує після нашої перемоги. І обов’язково повернеться туди з найріднішими – дружиною та 5-річною донечкою

Відео