Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові робитимуть скринінг для новонароджених з семи областей
09 Лютого, 17:29

У Львові робитимуть скринінг для новонароджених з семи областей

У МОЗ затвердили перелік установ, які виконуватимуть функції регіональних центрів неонатального скринінгу.  У перелік увійшов Львівський обласний клінічний перинатальний центр.

Відтепер він функціонуватиме як регіональний центр неонатального скринінгу, де обстежуватимуть новонароджених дітей з семи західних областей України.

“Визначено, що на базі Львівський обласний клінічний перинатальний центр буде функціонувати Регіональний центр неонатального скринінгу, де буде обстежена кожна новонароджена дитина з: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької та Тернопільської областей”, – повідомила на своїй сторінці у facebook директорка перинатального центру Марія Малачинська.

Загалом в Україні таких регіональних центрів неонатального скринінгу буде п’ять. У львівському обстежуватимуть немовлят з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької,Чернівецької та Тернопільської областей.

Як розповідав раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, у цих центрах медики зможуть визначити наявність у новонароджених будь-яких генетичних чи вроджених захворювань. Використовуючи сучасне обладнання, буде можливість здійснювати скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема, СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.

Марія Малачинська також повідомила, що наразі у центрі проводять підготовчі роботи та очікують на контрактування з НСЗУ і постачання відповідної апаратури, яку закупило МОЗ спеціально для центрів неонатального скринінгу.

Схожі новини