Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові розпочалися дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії.
21 Травня, 09:56

У Львові розпочалися дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії.

З 20 до 24 травня у Львові діятиме щорічна акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». Львів’яни та гості міста можуть безкоштовно виміряти артеріальний тиск у поліклініках та лікарнях міста, а також у 6 медичних пунктах-наметах по місту, які розташовані на пл. Ринок, просп. Шевченка, просп. Свободи, вул. Широкій, просп. Чорновола просп. Червоної Калини.

Таку акцію управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить щорічно, аби запобігти або на ранній стадії виявити артеріальну гіпертензію. Адже, якщо не лікувати захворювання, воно може призвести до важких ускладнень — інфаркту та інсульту. Про це повідомляє Львівська міська рада.

«Артеріальна гіпертензія — це стабільно підвищений артеріальний тиск від 140/90 мм. Це дуже поширене захворювання в Україні та світі — ним хворіють близько 30% населення. У Львові така ж сама ситуація — є близько 170 тисяч гіпертоніків, тобто це майже кожен третій дорослий мешканець нашого міста», – каже начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Пацієнти з підвищеним тиском отримають консультації фахівців та необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії. Також в закладах охорони здоров’я в рамках акції проведуть навчальні програми та семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

Загалом за 12 років у цій акції взяло участь майже 1 млн. 180 тисяч осіб, і з них у понад 36 тисяч осіб вперше виявили артеріальну гіпертензію, і взяли на облік та призначили відповідне лікування. Щорічно у травні під час таких акцій свій тиск у пунктах-наметах вимірюють близько 80−100 тисяч мешканців.

Фото: Львівська міська рада

Схожі новини