Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові розпочався ретро-велозаїзд
04 Травня, 16:13

У Львові розпочався ретро-велозаїзд

Сьогодні, о 16 годині, на честь Дня міста, львівські батяри вшосте вирушили у ретро-велозаїзд. Пролягатиме він за маршрутом: Братів Рогатинців до Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького.

«Такі ретро-заїзди відбуваються щорічно у багатьох країнах світу, не є винятком і Україна, де вже з десяток років поспіль відбуваються ретро-круїзи у Києві, Харкові, Одесі, Миколаєві та Львові. Історія проведення таких заїздів виникла у Лондоні у 2009 і має назву Tweed Run. Сенсом Tweed Run є повернення до витоків велокультури. До заїзду допускаються різні велосипеди, але бажано, щоб це були класичні міські моделі, а власник велосипеда виглядав у стилі англійської велосипедної моди тридцятих-сорокових років XX століття. Вітається будь-який твідовий одяг та його поєднання», – розповідають організатори, – пише Львівський портал.

dsc_0540
dsc_0518

Нагадаємо, цьогорічне свято Дня міста у Львові проходить у ретро-стилі.

Львівські батяри – це місцева субкультура, яка існувала зі середини XIX століття до середини XX століття. Назва «батяр», імовірно, виникла від угорського «betyar», що означає особу, яка має дивні погляди і робить непередбачувані вчинки, авантюриста, гульвісу.

До Дня міста у Львові організовують ціле «Батярське свято». Серед розваг – виступи творчих колективів, вистава та «батярська левандівська гопанка».

ФОТО: ЛМР

Схожі новини