Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові розроблять концепцію програми із запобігання самогубствам
16 Вересня, 20:20

У Львові розроблять концепцію програми із запобігання самогубствам

Сьогодні у Львові відбулась конференція «Ти не самотній», яку провели до Всесвітнього дня запобігання самогубствам. Учасники конференції попрацювали над концепцією міської програми із запобігання самогубств.

Одним із перших кроків цієї програми є створення центрів ментального здоров’я при медичних закладах. Зараз, у час війни, це особливо актуально для мешканців, адже вчасна і належна підтримка фахівців допоможе подолати кризові стани і покращити психічне здоров’я. Про це повідомили у Львівській міській раді.

«У Львові є загальна концепція розвитку психічного здоров’я до 2030 року. Ми розуміємо, яке значення має психічне здоров’я нашого пацієнта. У нас війна, люди страждають від впливу повітряних тривог, а наші воїни на передовій. Війна – це стрес, біль і втрати. За статистикою, в Україні кожен третій страждає від порушення психічного здоров’я. Пацієнт може навіть не розрізнити, що в нього є таке порушення, а сімейний лікар може розпізнати це і скерувати у Центр ментального здоров’я. Такі центри плануємо відкривати у кожній поліклініці міста», – кажуть в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

До слова, у Львові вже діє два таких Центри ментального здоров’я. Перший відкрили торік у консультативній поліклініці міської дитячої лікарні (лікарні святого Миколая), що на вул. Орлика. Зараз такий центр запрацював у 5-тій міській лікарні, що на вул. вул. Чупринки.   

Схожі новини