Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові сформують стать однорічній дитині
18 Листопада, 15:21

У Львові сформують стать однорічній дитині

Хірурги-урологи Львівській лікарні ОХМАТДИТ готуються провести унікальну операцію. В організмі їхнього пацієнта, однорічної дитини, сформовані і чоловічі, і жіночі статеві залози. Батьки досі не знають, кого виховують: сина чи доньку, пише zaxid.net.

«Батьки прийшли до нас на консультацію, коли дитині було 9 місяців. Ні вони, ні лікарі, до яких вони зверталися, не знали, хто у них росте: хлопчик чи дівчинка. Адже зовнішні геніталії мали ознаки двостатевості: і хлопчика, і дівчинки», –розповів дитячий уролог Андрій Поцюрко.

Фахівці Інституту спадкової патології НАМН України встановили, що дитина має статеві хромосоми хлопчика. Та обстеження на УЗД показало, що натомість внутрішні жіночі органи розвинені краще, ніж чоловічі.

Після багатьох обстежень лікарі і батьки визначилися – формуватимуть дівчинку. Лікарі розповіли, що батьки від самого народження сприйняли дитину як дівчинку, дали їй жіноче ім’я.

Під час наступної операції лапароскопічним способом заберуть яєчко і зроблять пластику зовнішніх статевих органів. А далі дитина буде під контролем ендокринологів, дитячого гінеколога.

«І матка, і яєчник у дитини трохи менші, ніж мали би бути на її вік. Але за допомогою гормонів вони стануть повноцінними. Чоловіча Y-хромосома в дитини залишиться, це генетичний код, якого не можна позбутися. І «приглушувати» його також слід гормонами», – каже Андрій Поцюрко.

Медики кажуть, це доволі рідкісна патологія. За останні 10 років до них звернулося лише троє батьків з такою проблемою у дітей.

Фото: zaxid.net

Схожі новини